Половина людства залежить від льодовиків: вони є резервуаром прісної, чистої води, яка придатна до пиття; дають інформацію щодо джерел забруднення повітря та містять у собі унікальну інформацію про минуле, та дають змогу спрогнозувати екологічні проблеми в майбутньому. Публікація, запропонована бібліотекою-філією №12, дає змогу дізнатися нове про льодовики. Хоча, здавалося б, що ми живемо так далеко від вічної мерзлоти…Але, знаєте, все в природі пов’язане між собою, значить льодовики та їх «крижані проблеми» стосуються всіх нас. А крім того льодовики, без сумніву, одне з найкрасивіших видовищ у світі!
Падав білий сніг, між деревами та кущами розгулював вітерець. А в бібліотеці- філії №12 відбувалися дива. Зимова казка прийшла до нас на заняття для найменших читачів. До нас завітали наші маленькі друзі, школярі з групи продовженого дня ЗОШ №20. В нашому книжковому королівстві діти мали можливість відпочити від повітряних тривог, відключення світла та поринути в казкову, святкову атмосферу.
«Звук чудовий, просто диво.
Скрипка так звучить красиво…»
В гарному оркестрі кожен музичний інструмент «веде» свою партію. І все одно: є такі музичні інструменти, що можуть замінити собою, своїм звучання, цілий оркестр. Мова йде про скрипку. 13 грудня музиканти та й просто цінителі музики святкують Міжнародний день скрипки. Бібліотека-філія №12 пропонує дізнатися щось нове про цей унікальний музичний інструмент.
Гру шахи створили інтелектуали для інтелектуалів — і відтоді нічого не змінилося: в неї, як і раніше, грають розвинені, серйозні, освічені люди. Саме такими і є маленькі читачі - члени шахового клубу «Вертикаль» бібліотеки-філії №12 . Отже на протязі року вони гарно трудилися, підтримували та допомагали один одному, у вивченні цієї не простої гри. Тому дякуючи Полтавському шаховому центру та їх тренерові Ярославу Бодаку, 6 грудня на заняття до юних шахістів завітав «святий Миколай».
Настання зими найчастіше супроводжується цілою низкою веселих свят. І дорослі, а особливо діти, готуються до першого свята - зустріч зі святим Миколаєм. Як завжди, бібліотека-філія №12 гостинно відчинила двері нашим гарним друзям, учням ЗОШ №20, які якраз і завітали напередодні доброго свята Миколая.
7 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цього ж дня розпочинається міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка проводиться щороку в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно. Адже насильство є однією з найбільших загроз, з якими стикаються діти. Наша бібліотека №12 працює саме з дітьми, а вони є найвразливішою групою. Насилля та жорстокість завдає шкоди їхньому фізичному та психічному здоров’ю, бо велика частка випадків насильства відбувається саме в школах. Тому необхідно внести позитивні зміни щодо гендерного насильства в школах, ставлення та поведінки до дітей, а також щодо стратегій для вчителів, спрямованих на запобігання насильству та боротьбу з ним. З метою сприяння протидії насильству наша бібліотека-філія №12 провела для четвертокласників ЗОШ №20 інформ-хвилинку « Світ без жорстокості ».
Настала зима, і тому всі в очікуванні дивовижних зимових свят, що приносять нам радість та віру в краще й створюють справжні чудеса. Мистецтво також яскраво передає красу зимових свят. От і в бібліотеці- філії №12 уже стало доброю традицією влаштовувати виставки малюнків юних художників ПДХШ ім. Святослава Пашинського, викладач Лідія ОРЕЛ. Нова виставка так і називається «Святий Миколай іде, подарунки несе».
В нашому неспокійному світі існує дуже багато різноманітних цікавих та незвичних свят. Одне з них – це Міжнародний день светрів, або фестиваль светрів. Саме зараз, коли нарешті прийшла зима, варто трошки дізнатися про цей « теплий», святковий день. Отож, бібліотека-філія №12 запрошує всіх, хто має в своєму гардеробі теплий светр, власне кажучи, мабуть це ми всі з вами - приєднатися до фестивалю, або хоч дізнатися про нього!
Щороку в четверту суботу
листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів
припадає на 23 листопада. Говорити з дітьми про такі страшні події складно, але
необхідно.Тому в цей день бібліотека філія №12 підготувала перегляд літератури
та дитячих малюнків "Розірване життя не має забуття( День пам'яті жертв
голодомору.
Невичерпне джерело народних традицій. Бібліотека- філія №12 вже розповідала в своїх публікаціях про різні звичаї та обряди наших предків, отож, продовжуючи свій міні-проект «Добрі звичаї нашого народу», ми розповімо сьогодні про люльку. Про оту знамениту козацьку люльку, без якої не можна уявити собі козака…Козаки не часто відмовляли собі у розвагах: горілочка, мед-пиво, а особливо люлька. Чого тільки вартий опис Тараса Бульби в Гоголя, коли той шукав кляту свою люльку. Збереглися також свідчення іноземців, яким пощастило побувати на Січі, що підтверджують пристрасть козаків до тютюну.
Німецька література сповнена багатогранності та різноманітності. А твори письменників виходять у перекладі багатьма мовами світу, в тому числі і українською, і формують образ Німеччини та німців в усьому світі. Автори, твори яких представлені на «Німецькій полиці» в бібліотеці філії №12, з дуже широкою палітрою тем та стилів. «Німецька книжкова полиця в Україні» – частина проєкту в межах «Обміну між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією», що фінансується Уповноваженою федерального уряду Німеччини з питань культури та засобів масової інформації і реалізується Гете-Інститутом за підтримки Українського інституту книги.
Дехто вважає, що зараз нахил до читання, та бажання читати вже відійшо у минуле, мовляв, книги вже не посідають те місце в житті дорослих і дітей, як колись… Та все ж таки в кожному сучасному місті чи містечку є бібліотеки з сучасними яскравими, цікавими книгами, де завжди можна очікувати на цікаву «книжкову зустріч». Відверто кажучи, і в наш час люди читають дуже багато – незліченні повідомлення, улюблені блоги в Інтернеті... Але все ж таки книги ніщо не замінить. Попри складні часи, наша бібліотека знаходить можливості поповнити свій «книжковий запас» різними методами. Ми приймаємо участь в різноманітних конкурсах та акціях , щоб отримати в подарунок книги. Чималий вклад в збагачення фонду прикладають наші читачі, роблячи нам «книжкові» подарунки, а також . Ось і цього разу наша бібліотека-філія №12 вирішила презентувати виставку новенької літератури, під назвою « Калейдоскоп новеньких книг». На ній представлені новенькі книги для юнацтва та підлітків, А також для менших користувачів їх улюблені комікси отримані в дарунок від видавництва Molfar. До речі, книжки «розійшлися» між читачами майже одразу!
Всі знають, що птахи – щирі наші друзі. Вони перші помічники в боротьбі з шкідниками полів, садів та лісів України. Крім того, важко уявити наші села, міста, парки та ліси без чарівного пташиного співу! Птахи – це справжня окраса природи. Сумним і нецікавим було б наше життя без них. Вони радують нас весною, влітку та й восени теж жоден день не обходиться без щебетання пташок. Життя та поведінка цих крилатих друзів людини завжди приваблювала нас. Як їм живеться, що вони їдять, як готуються до зими ? Бібліотека-філія № 12 запросила піти в невеличку мандрівку разом з нашими сусідами -- учнями перших класів ліцею № 2 та дізнатися про осінні пташині турботи.
Золота осінь – одна з найбільш цікавих і гарних пір року. Правда, не всі погодяться з цим фактом - у деяких людей осінь асоціюється зі смутком, а у світі вистачає людей, які віддають перевагу й іншим порам року. Але хіба не прекрасні осінні ліси та парки, з жовтим, червоним та пурпуровим листям? Недарма ж саме осінь надихала багатьох поетів, письменників і художників. Восени багато дітей та й дорослих люблять гуляти парками, збирати різнокольорове листя, робити вінки та й просто принести додому, в осінньому букеті, золоте листя клена чи берези. От і бібліотека-філія №12 запросила на мандрівку “Чарує осінь барвами своїми” учнів 1-4 класів Приватної початкової школи “ДКУ”.
Шановні наші читачі, бібліотека філія №12 вирішила розповісти вам про сучасну українську письменницю, талановиту журналістку і володарку низки престижних літературних премій- Зірку Мензатюк. Та перш за все, вона стала відома завдяки яскравим і захоплюючим дитячим книгам, наповненим веселими пригодами, чарівними персонажами та істинно українськими мотивами. Авторка відноситься до тих сучасних українських письменників, які в своїх творах активно пропагують рідну мову та культуру України.
Хліб! Як часто всі ми думаємо, говоримо, й чуємо про нього! Хлібом-сіллю зустрічають бажаних гостей. Через хліб спалахують війни,,,, Зовсім не схожі одне на одне рослина, зерно, борошно і те, що з борошна зроблено, а звуть його одним словом- «хліб». Виявляється у цього найнеобхіднішого в нашому житті продукту є навіть день народження, адже 16 жовтня святкують Всесвітній день хліба.От і ми, бібліотекарі філії №12 , запропонували учням 1-х класів ліцею №2 «Подільський» літературну годину « Найбільший скарб- хліб». На заході була представлена тематична поличка «Добрі звичаї нашого народу», з якої «першачки» мали можливість переглянути книжки про хліб, зерно, та людей які виробляють хліб.
Питалися козака: «Що то за причина,
Що
в вас гола голова, а зверху чуприна?»
А
причина то така: Як на війні згину,
Мене янгол понесе в небо за чуприну»
Степан
Руданський
Сьогодні бібліотека-філія №12, продовжуючи свій міні-проект «Добрі звичаї нашого народу», поведе мову про зачіски наших далеких предків. Яких тільки зачісок не носили давні українці! Це і чуб, і чуприна, і просто волосся підстрижене «під макітру»…Волосся було не просто зачіскою. Це була ознака, що повідомляла про статус людини.
Книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Безмежна сила книги… Без неї людина сліпа, адже з ддитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам історію рідного краю, звичаї, традиції…
Протягом тижня українського кіно бібліотека –філія №12 вирішила переглянути разом з школярами ЗОШ № 20, 3-Б кл. та користувачами бібліотеки чорно- білий фільм « Тореадори з Васюківки» Крім перегляду кіно , бібліотекарі підготували тематичну поличку книг, пов'язаних з українським кінематографом.
В нинішньому столітті, внаслідок недостатньої уваги до збереження навколишнього середовища, посилюється негативний вплив на весь живий світ, на всю планету. Важко нині уникнути вживання різноманітних продуктів харчування, напоїв, прально-миючих засобів з домішками забруднюючих речовин, одягу з синтетичних волокон. Але ми, люди, маємо використовувати всі можливості для більш пильного збереження навколишнього світу, нашої прекрасної домівки, що зветься Земля. Бібліотека-філія № 12 ніколи не залишалася осторонь екологічних проблем, і ось знову ми та наші користувачі вирушили в подорож, щоб ще раз донести до всіх небайдужих думку про важливість збереження нашого довкілля, а значить збереження життя на Землі.
Сьогодні «екологія»
одне з найпопулярніших слів, яке у всіх на вустах. Про неї говорять вчені,
політики, домогосподарки, бізнесмени. Часто доводиться чути про погану та добру
екологію міста, району. В нашій країні є навіть міністерство з назвою цієї науки. З розвитком
цивілізації вплив людей на природу стає
чим далі потужніший і вже набрав планетарного характеру. Природі самій уже не
сила загоїти ран, завданих їй людиною. Тому сьогодні протягом дня бібліотека- філія № 12
запропонувала своїм користувачам тему для спілкування з приводу екологічних проблем нашого часу.
Павло Архипович Загребельний народився 25 серпня 1924 р. у с. Солошине( козацьке село) на Полтавщині, 1941 р.. Змалку ріс без матері, завжди тягнувся до книги, вчився добре. Навчався майбутній письменник у Солошинській середній школі. У середніх і старших класах захоплюється математикою. Мріяв бути вченим. У червні 1941 року Загребельний закінчив десятирічку. Збирався вчитися далі, але почалася друга світова. Пішов добровольцем на фронт, був курсантом 2-го Київського артучилища, в серпні цього ж року був поранений, потрапив у полон. У 1945 р. П. Загребельний працював у радянській воєнній місії в Західній Німеччині.