четвер, 12 грудня 2024 р.

Літературна година " Казки Різдва"

 

                    



Є особливе свято, на нього чекають усі- і дорослі і діти. Це свято- Різдво. Усі ми віримо, що  це свято буде до нас ласкавим та обдарує нас удачею, щастям і здоров’ям, а головне- принесе на землю нашої України Мир. У чарівну Різдвяну ніч, відбуваються справжні дива…,  сходить довгоочікувана вечорова зоря, яка ще довго буде світити нам у майбутньому, це голос наших предків, що знову й знову оживає і відроджується в наших душах. Напередодні цього  свята  до нас завітали наші маленькі друзі- третьокласники ЗОШ №20. Бібліотекарі підготували для малечі цікаву казкову  програму використовуючи  гарно ілюстровані книги. Ми розповіли про виникнення свята та важливу ціль - об’єднання людей навколо добра, миру та сімейних цінностей. А також  підготували яскравий  перегляд  книг про зиму та різдвяні пригоди. Книжки дуже сподобалися дітям, і вони забажали деякі з них прочитати вголос. Школярі  активно долучилися до відгадування загадок про зиму та радісно приєдналися  до улюбленої руханки «Весело падає сніжок», а також переглянули мультик «Украдений місяць.Кум».

Льодовик: його користь та небезпека

 


Половина людства  залежить від льодовиків: вони є резервуаром прісної, чистої води, яка придатна до пиття; дають інформацію щодо джерел забруднення повітря  та містять у собі унікальну інформацію про минуле, та дають змогу спрогнозувати  екологічні проблеми в майбутньому. Публікація, запропонована бібліотекою-філією №12,  дає змогу дізнатися  нове  про льодовики. Хоча, здавалося б, що ми живемо так далеко від вічної мерзлоти…Але, знаєте, все в природі пов’язане між собою, значить льодовики та їх «крижані проблеми» стосуються всіх нас.  А крім того льодовики, без сумніву, одне з найкрасивіших видовищ у світі!

середа, 11 грудня 2024 р.

Інформ-хвилинка «Зимове книжкове, казкове королівство»

 


Падав білий сніг, між деревами та кущами розгулював вітерець. А в бібліотеці- філії №12 відбувалися   дива. Зимова казка прийшла до нас на заняття для найменших читачів. До нас завітали наші  маленькі друзі, школярі з групи продовженого дня ЗОШ №20. В нашому книжковому королівстві  діти мали можливість відпочити від  повітряних тривог, відключення світла та поринути в казкову,  святкову атмосферу.

Скрипка- мова серця ( до Міжнародного дня скрипки )

 


«Звук чудовий, просто диво.

                                            Скрипка так звучить красиво…»

          В гарному оркестрі кожен музичний інструмент «веде» свою партію. І все одно: є такі музичні інструменти, що можуть замінити собою, своїм звучання, цілий оркестр. Мова йде про скрипку. 13 грудня музиканти та й просто цінителі музики святкують Міжнародний день скрипки. Бібліотека-філія №12 пропонує  дізнатися щось нове про цей  унікальний музичний інструмент.

Живе та вічнозелене дерево

 

 Всесвітній день вічнозелених дерев – це не просто свято, а нагадування про  спільну відповідальність за збереження зелених легенів нашої планети. До вашої уваги бібліотека – філія №12  пропонує публікацію “Живе та вічнозелене дерево” – це чудова нагода привернути увагу до важливості цих незамінних рослин для нашої планети. 

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

День Святого Миколая – улюблене свято малечі!!

 



 Гру шахи  створили інтелектуали для інтелектуалів — і відтоді нічого не змінилося: в неї, як і раніше, грають розвинені, серйозні, освічені люди. Саме такими і є маленькі читачі - члени шахового клубу «Вертикаль» бібліотеки-філії №12 . Отже на протязі року вони гарно трудилися, підтримували та допомагали один одному, у вивченні цієї не простої гри. Тому  дякуючи Полтавському шаховому центру  та їх тренерові  Ярославу Бодаку,   6 грудня на заняття  до юних шахістів  завітав «святий Миколай».

Бібліо-гостини «І чекають усі діти Миколая, щоб зустріти»

 



Грудень – щедрий на свята місяць. От і сьогодні 6 грудня в Україні святкують День святого Миколая Чудотворця. Діти дуже люблять цей день, коли оживає диво і можна знайти під подушкою смаколики. Історія цього свята має дуже давню, цікаву історію… Усе життя єпископ Миколай  робив добрі справи та зцілював людей. Святий Миколай ходить і донині, допомагає та дарує добрим людям подарунки. Саме таку святкову історію розповіла  Ірина Маркіна,  працівник бібліотеки- філії №12, для третьокласників  ліцею № 2 "Подільський". Також використовуючи мультимедійне обладнання гості мали можливість переглянути мультик «Миколай до мене не прийде».

Інформ-хвилинка "Сяйво зимових свят"

 


Настання зими найчастіше супроводжується цілою низкою веселих свят. І дорослі, а особливо діти, готуються до  першого свята -  зустріч зі  святим Миколаєм. Як завжди, бібліотека-філія №12 гостинно відчинила двері нашим гарним друзям, учням ЗОШ №20, які  якраз і завітали напередодні доброго свята Миколая.

четвер, 5 грудня 2024 р.

Інформ-хвилинка « Світ без жорстокості» (16 днів проти насильства)

 



7 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цього ж дня розпочинається міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка проводиться щороку в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно. Адже насильство є однією з найбільших загроз, з якими стикаються діти.   Наша бібліотека  №12 працює саме з дітьми, а вони є найвразливішою групою.  Насилля та жорстокість завдає шкоди їхньому фізичному та психічному здоров’ю, бо велика частка випадків насильства відбувається саме в школах. Тому необхідно внести позитивні зміни щодо гендерного насильства в школах, ставлення та поведінки до дітей, а також щодо стратегій для вчителів, спрямованих на запобігання насильству та боротьбу з ним. З метою сприяння протидії насильству наша бібліотека-філія №12 провела для четвертокласників ЗОШ №20  інформ-хвилинку « Світ без жорстокості ». 

середа, 4 грудня 2024 р.

Зустріч «Підніметься з руїн моя країна, бо мужності такої світ не знав»(День Збройних сил України )

 


     6 грудня, в день ухвалення 1991 року Закону України «Про Збройні сили України», українці відзначають державне свято — День Збройних Сил України.

вівторок, 3 грудня 2024 р.

Виставка дитячих малюнків «Святий Миколай іде, подарунки несе» ( учнів ПДХШ ім. Святослава Пашинського. Викладач Лідія ОРЕЛ)

 


 Настала зима, і тому всі в очікуванні дивовижних зимових свят, що приносять нам радість та віру в краще й створюють справжні  чудеса. Мистецтво також  яскраво передає красу зимових свят. От і в бібліотеці- філії №12 уже стало доброю традицією влаштовувати виставки  малюнків юних художників ПДХШ ім. Святослава Пашинського, викладач Лідія ОРЕЛ. Нова виставка так і називається «Святий Миколай іде, подарунки несе».

« Тепло, що огортає плечі » (Мііжнародного фестивалю светрів )

 


     В нашому неспокійному світі існує дуже багато  різноманітних цікавих та незвичних свят. Одне з них – це Міжнародний  день светрів, або фестиваль светрів.  Саме зараз, коли нарешті прийшла зима, варто трошки дізнатися про цей « теплий», святковий день. Отож, бібліотека-філія №12 запрошує всіх, хто має в своєму гардеробі теплий светр, власне кажучи, мабуть це ми всі з вами - приєднатися до фестивалю, або хоч  дізнатися про нього!

субота, 23 листопада 2024 р.

Розірване життя не має забуття( День пам'яті жертв голодомору)

 



Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору  У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада. Говорити з дітьми про такі страшні події складно, але необхідно.Тому в цей день бібліотека філія №12 підготувала перегляд літератури та дитячих малюнків "Розірване життя не має забуття( День пам'яті жертв голодомору.

Сила і мужність українського народу

 


1000 днів незламності. 1000 днів болю, втрат і надії. 1000 днів, які змінили цей світ.19 листопада для України сумна дата – 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Це 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. Кожен день зіштовхуємося з новими й новими викликами.

середа, 20 листопада 2024 р.

« Козацька люлька – добра думка » ( міні-проект « Добрі звичаї нашого народу » )

 

        Невичерпне джерело народних традицій. Бібліотека- філія №12 вже розповідала в своїх публікаціях про різні звичаї та обряди наших предків, отож, продовжуючи свій міні-проект «Добрі звичаї нашого народу», ми розповімо сьогодні про люльку. Про оту знамениту козацьку люльку, без якої не можна уявити собі козака…Козаки не часто відмовляли собі у розвагах: горілочка, мед-пиво, а особливо люлька. Чого тільки вартий опис Тараса Бульби в Гоголя, коли той шукав кляту свою люльку. Збереглися також свідчення іноземців, яким пощастило побувати на Січі,  що підтверджують пристрасть козаків до тютюну.

четвер, 14 листопада 2024 р.

« Німецька полиця» у нашій бібліотеці

 

Німецька література сповнена багатогранності та різноманітності. А твори письменників виходять у перекладі багатьма мовами світу, в тому числі і українською, і формують образ Німеччини та німців в усьому світі. Автори, твори яких представлені на «Німецькій полиці» в бібліотеці філії №12, з дуже широкою палітрою тем та стилів. «Німецька книжкова полиця в Україні» – частина проєкту в межах «Обміну між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією», що фінансується Уповноваженою федерального уряду Німеччини з питань культури та засобів масової інформації і реалізується Гете-Інститутом за підтримки Українського інституту книги.

«КРОКУЄ МІСТОМ ОСІНЬ ЗОЛОТА» (Виставка малюнків учнів ПДХШ ім. Святослава Пашинського. Викладач Лідія ОРЕЛ)

 


Осінь — дивовижна пора. Це той час, коли природа найгарніша, найпривабливіша. Все навколо буяє різнокольоровими  барвами.
До нас завітала осінь! А разом з нею – її одвічні друзі: перший холодний вітер, дощ, похмура погода, запах яблук та шелест яскравого листя під ногами. Та не зважаючи на тривожні часи в Україні, бібліотека філія №12 прагне хоч якось привнести в життя наших користувачів добрий настрій через співпрацю з талановитими юними художниками з  ПДХШ ім. Святослава Пашинського. Отож  12 листопада їх викладач, Лідія Орел,  надала нам малюнки своїх учнів для  чудової виставки «Крокує містом осінь золота».

вівторок, 12 листопада 2024 р.

“Я світ любив, любив людей” (до 135-річчя від дня народження О. Вишні)

 


До вашої уваги бібліотека-філія № 12  пропонує публікацію “Я світ любив, любив людей” про   неперевершеного майстра сатиричної прози, письменника від народу і для народу Остапа Вишню. Він  народився 13 листопада 1889 року на Полтавщині в містечку Груні в незаможній в багатодітній родині. Справжнє ім’я письменника – Павло Михайлович Губенко.  Вишня був упевнений в тому, що сміх має властивість зцілювати організм від недуг. Рильський сказав про Остапа Вишню: “Він світив як сонце, до нього люди тяглись, як до сонця. Він умів і гриміти, як грім, і того грому боялись усі плазуни й негідники”.

пʼятниця, 8 листопада 2024 р.

Книга - перлина великого світу!!!

 



Дехто вважає, що зараз нахил до читання, та бажання читати вже відійшо у минуле, мовляв, книги вже не посідають те місце в житті  дорослих і дітей, як колись…  Та  все ж таки    в кожному сучасному  місті чи містечку  є  бібліотеки  з  сучасними яскравими, цікавими книгами, де завжди можна очікувати на цікаву «книжкову зустріч». Відверто кажучи, і в  наш час люди читають дуже багато – незліченні повідомлення,  улюблені блоги в Інтернеті... Але все ж таки  книги ніщо не замінить. Попри складні часи, наша бібліотека  знаходить можливості поповнити свій «книжковий запас» різними методами. Ми приймаємо участь  в різноманітних конкурсах та акціях , щоб отримати в подарунок книги. Чималий  вклад  в збагачення фонду  прикладають наші читачі, роблячи нам «книжкові» подарунки, а також . Ось і цього разу наша бібліотека-філія №12 вирішила  презентувати виставку новенької   літератури, під назвою « Калейдоскоп новеньких книг». На ній  представлені  новенькі книги  для юнацтва та підлітків, А  також для менших користувачів їх улюблені комікси отримані в дарунок від видавництва Molfar.  До речі, книжки  «розійшлися» між читачами майже  одразу!

середа, 6 листопада 2024 р.

Зустріч « Протидія домашньому насильству»

  


Ми живемо в складному світі. Життя часто  кидає нам різні виклики тому ми  часто потрапляємо  в надзвичайно складні життєві ситуації. Буває дуже важко знайти вихід,   бо  часто людина не знає куди звернутися  по  допомогу. Однією з важких життєвих проблем є проблема домашнього насильства. Мабуть, не існує такої людини, яка б не стикалася з цією проблемою. З метою інформування про  вирішення цих  проблем в бібліотеці філії № 12 відбулася зустріч « Протидія домашньому насильству» за ініціативи Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) УСЗН  Подільської районної у м. Полтаві ради з співробітником БО "Світло надії",  фасилітатором, представником гуманітарної організації «Intersos»  пані Іриною Буренко. В свою чергу  відвідувачі заходу мали змогу ознайомитися  з тематичною літературою, що була представлена на поличці.

середа, 30 жовтня 2024 р.

Літературна година “Цікаві історії про тварин”

         


Ми живемо не одні на цій планеті. Поряд з нами існує величезний, незвичайний і таємничий світ – це світ тварин. Людина часом недооцінює цей світ, особливо світ домашніх тварин. Але саме вони, домашні тварини, роблять нас добрішими та людянішими. Почуття дружби, вдячності, обов’язку роблять тварин незамінними помічниками. Історія знає безліч прикладів, коли тварини допомагали та часто рятували  людей! А скільки разів тварини ставали «героями» літературних творів. От і бібліотека-філія №12 під час осінніх канікул  запросила на літературну годину “Цікаві історії про тварин” другокласників ліцею №2, щоб іще раз нагадати про братів наших менших та розказати про надзвичайні  тваринні історії, що пропонують нам книжки.

вівторок, 29 жовтня 2024 р.

Мандрівка “Осінні пташині турботи “

 


Всі знають, що птахи – щирі наші друзі. Вони перші помічники в боротьбі з шкідниками полів, садів та лісів України. Крім того, важко уявити наші села, міста, парки та ліси без чарівного пташиного співу! Птахи – це справжня окраса природи. Сумним і нецікавим було б наше життя без  них. Вони радують нас весною, влітку та й восени теж жоден день не обходиться без щебетання пташок. Життя та поведінка цих крилатих друзів людини завжди приваблювала нас. Як їм живеться, що вони їдять, як готуються до зими ? Бібліотека-філія № 12  запросила піти в невеличку мандрівку разом з нашими сусідами --  учнями перших класів ліцею № 2 та дізнатися про осінні пташині турботи.  

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Мандрівка “Чарує осінь барвами своїми”

 


Золота осінь – одна з найбільш цікавих і гарних пір року. Правда,  не всі погодяться з цим фактом  - у деяких людей осінь асоціюється зі смутком, а у світі вистачає людей, які віддають перевагу й іншим порам року. Але хіба не прекрасні осінні ліси та парки, з жовтим, червоним та пурпуровим листям?  Недарма ж саме осінь надихала багатьох поетів, письменників і художників.    Восени багато дітей та й дорослих люблять гуляти парками, збирати різнокольорове листя, робити вінки та й просто принести додому, в осінньому букеті, золоте листя клена чи берези. От і бібліотека-філія №12 запросила  на мандрівку Чарує осінь барвами своїми учнів 1-4 класів Приватної початкової школи ДКУ  

вівторок, 22 жовтня 2024 р.

Бесіда « Велич мови та її краса»( до Дня української писемності та мови)

        


Мова - це історія народу, його світогляд, результат духовного розвитку багатьох його поколінь. Без своєї мови, самобутньої культури немає народу. Мова, вона, як живий організм, живе та розвивається тільки серед людей. Наша українська мова не є винятком. Українська мова красива, мелодійна, вона найбагатша мова у світі.  А  27 жовтня ми відмічаємо  день української писемності та мови. Це не просто свято на державному рівні. Це свято нашої рідної мови! Це свято кожної людини, для якої українська мова  - це мова матері, батька, свого народу. А яке ж свято без гостей? Отож на бесіду «Велич мови та її краса» бібліотека-філія №12  запросила наших давніх друзів: учнів   ЗОШ № 20. Нас відвідали шостий та восьмі класи.

субота, 19 жовтня 2024 р.

Подорож « Яблуко смачне і наливне»( до Всесвітнього дня яблука)

      


      Яблуня – одна  з найстаріших культурних рослин на Землі. ЇЇ плоди описані ще у міфах про Геракла. Яблука почали вживати ще вісім  тисяч років тому. Батьківщина  яблук Азія, а в Європу вони попали завдяки римським солдатам. Попри те, що яблука це скарбничка поживних та корисних речовин, вони, яблука,  були героями казок, легенд та пісень. І, як виявилося, у яблука є навіть день народження! 21 жовтня  ось уже багато років поспіль  святкують  таке цікаве свято, як Всесвітній день яблука.  Наша бібліотека-філія №12 запросила  на подорож  « Яблуко смачне і наливне» наших маленьких користувачів. Діти з задоволенням  приєдналися до подорожі – бо хто ж не любить цього смачного та соковитого плоду! 

четвер, 17 жовтня 2024 р.

Таємниці Зірки Мензатюк (До 70-річчя від дня народження)

 


 Шановні наші читачі,  бібліотека філія №12 вирішила розповісти вам  про сучасну українську письменницю, талановиту журналістку і володарку низки престижних літературних премій- Зірку Мензатюк. Та  перш за все, вона  стала відома  завдяки яскравим і захоплюючим дитячим книгам, наповненим веселими пригодами, чарівними персонажами та істинно українськими мотивами. Авторка відноситься до тих сучасних українських письменників, які в своїх творах активно пропагують рідну мову   та культуру України.  

середа, 16 жовтня 2024 р.

Літературна година « Найбільший скарб- хліб» ( Всесвітній день хліба)

 


Хліб! Як часто всі ми думаємо, говоримо, й чуємо про нього! Хлібом-сіллю зустрічають  бажаних гостей. Через хліб спалахують війни,,,, Зовсім не схожі одне на одне рослина, зерно, борошно і те, що з борошна зроблено, а звуть  його одним словом- «хліб». Виявляється у цього найнеобхіднішого в нашому житті продукту є навіть  день народження, адже 16 жовтня  святкують Всесвітній день хліба.От і  ми, бібліотекарі філії №12 , запропонували учням 1-х класів ліцею №2  «Подільський» літературну годину « Найбільший скарб- хліб». На заході була представлена тематична поличка «Добрі звичаї нашого народу», з якої  «першачки» мали можливість переглянути книжки   про хліб, зерно, та людей які виробляють хліб.

пʼятниця, 11 жовтня 2024 р.

«Український трикутник: чуб, оселедець, вуса» ( міні-проект «Добрі звичаї нашого народу» )

 

                                           Питалися козака: «Що то за причина,

                                            Що в вас гола голова, а зверху чуприна?»

                                            А причина то така: Як на війні згину,

                                             Мене янгол понесе в небо за чуприну»

                                                                      Степан Руданський

   Сьогодні  бібліотека-філія №12, продовжуючи свій міні-проект «Добрі звичаї нашого народу», поведе мову про зачіски  наших далеких предків. Яких тільки зачісок не носили давні українці! Це і чуб, і чуприна, і просто волосся підстрижене  «під макітру»…Волосся  було не просто зачіскою. Це була ознака, що повідомляла про статус  людини.

четвер, 10 жовтня 2024 р.

“Людина, митець, естет – Оскар Уайльд” (до 170-річчя від дня народження)

 


Оскар Уайльд народився 16 жовтня 1854 р. у Дубліні. Його мати була освіченою жінкою. Від неї він і успадкував свій художній талант письменника. Батько Оскара Уайльда був чудовий хірург, історик, археолог, етнограф, популярний лектор.Бібліотека – філія №12 пропонує вашій увазі публікацію “Людина, митець, естет – Оскар Уайльд”, про ірландського філософа, відомого драматурга, генія,  дивовижного поета. Йому давалася легко поезія, проза, п'єси, статті та казки. І не було жодної людини, яка не змогла б піддатися її чарівності. 

пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ «Бібліотека і книга-стежка в майбутнє»

 


30 вересня вся читаюча Україна святкуватиме Всеукраїнський день бібліотек.  Тому  напередодні цього свята до нашої бібліотеки-філії №12  з привітаннями завітали  першокласники ЗОШ №20. Приємна  і щира атмосфера  сьогодні заполонила святкову  читальну залу бібліотеки.  Діти прийшли на свято з подарунками – книжечками, які ми радо  прийняли та  зробили наліпки «дарую цікаву книгу» і  будемо  надалі  видавати своїм читачам.

вівторок, 24 вересня 2024 р.

Віртуальна виставка " Видатні тварини"


 

Публікація “Фантастичний світ коміксів”

 


Спайдермен, Супермен, Бетмен, Халк – усі ці персонажі кінематографічні, а зійшли, вони саме, з журнальних сторінок. Комікси – яскраві картинки з короткими підписами, полюбилися у всьому світі. Героям коміксів стали наслідувати, про них почали знімати кінострічки та робити мультфільми. Щороку 25 вересня американці, та й усі любителі цього жанру, відзначають Національний день коміксів.

середа, 18 вересня 2024 р.

Перші бібліотечні гостини «Смак дитячої книги»

 


Книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Безмежна сила книги… Без неї людина сліпа, адже з ддитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам історію рідного краю, звичаї, традиції…

середа, 11 вересня 2024 р.

Кіноподорож за твором « Тореадори з Васюківки» В. Нестайка ( до Тижня українського кіно)

 


 Протягом тижня українського кіно бібліотека –філія №12 вирішила переглянути разом з школярами ЗОШ № 20, 3-Б кл. та користувачами  бібліотеки чорно- білий  фільм « Тореадори з Васюківки»   Крім перегляду кіно , бібліотекарі підготували тематичну поличку книг, пов'язаних з українським кінематографом.

Подорож « Загроза для планети—сміття»

 



       В нинішньому столітті, внаслідок недостатньої уваги до збереження навколишнього середовища, посилюється негативний вплив на весь живий світ, на всю планету. Важко нині уникнути вживання різноманітних продуктів харчування, напоїв, прально-миючих засобів з домішками забруднюючих речовин, одягу з синтетичних волокон. Але ми, люди, маємо використовувати всі можливості для більш пильного збереження  навколишнього світу, нашої прекрасної домівки, що зветься Земля. Бібліотека-філія № 12 ніколи не залишалася осторонь екологічних проблем, і ось знову ми та наші користувачі вирушили в подорож, щоб ще раз донести до всіх небайдужих думку про важливість збереження нашого довкілля, а значить  збереження життя на Землі.

пʼятниця, 6 вересня 2024 р.

Митець, мислитель і поет – Олександр Довженко

 


Класик світового кіно, фундатор українського поетичного кіно, письменник, драматург, художник-карикатурист, режисер, якого цінував Чарлі Чаплін… Усе це про Олександра Довженка, який став взірцем для майбутніх кінорежисерів України та світу.

середа, 28 серпня 2024 р.

Бесіда « Екологічний бумеранг»

 



Сьогодні «екологія» одне з найпопулярніших слів, яке у всіх на вустах. Про неї говорять вчені, політики, домогосподарки, бізнесмени. Часто доводиться чути про погану та добру екологію міста, району. В нашій країні є навіть міністерство  з назвою цієї науки. З розвитком цивілізації  вплив людей на природу стає чим далі потужніший і вже набрав планетарного характеру. Природі самій уже не сила загоїти ран, завданих їй людиною. Тому сьогодні  протягом дня бібліотека- філія № 12 запропонувала своїм користувачам тему для спілкування  з приводу екологічних проблем нашого часу.

середа, 21 серпня 2024 р.

Не забуваю про людей, які мене читають ( До 100-річчя П. Загребельного)

 


Павло Архипович Загребельний народився 25 серпня 1924 р. у с. Солошине( козацьке село) на Полтавщині, 1941 р.. Змалку ріс без матері, завжди тягнувся до книги, вчився добре. Навчався майбутній письменник у Солошинській середній школі. У середніх і старших класах захоплюється математикою. Мріяв бути вченим. У червні 1941 року Загребельний закінчив десятирічку. Збирався вчитися далі, але почалася друга світова. Пішов добровольцем на фронт, був курсантом 2-го Київського артучилища, в серпні цього ж року був поранений, потрапив у полон. У 1945 р. П. Загребельний працював у радянській воєнній місії в Західній Німеччині.

четвер, 15 серпня 2024 р.

Інформ-хвилинка « Не наступіть на бджолу»( День пасічника)

 


Наше здоров’я значним чином залежить від того, з чого складається наш раціон харчування. Тому про користь натуральних продуктів годі й говорити, а мед , як ніщо, належить до надзвичайно корисних продуктів харчування. І наша бібліотека- філія №12 вирішила  розповісти своїм користувачам не тільки про користь меду та бджіл, але й  про  представників найсолодшої професії- пасічників, адже пасічників цінували на нашій землі із сивої давнини. День пасічника в Україні почали святкувати з 1997 року.

пʼятниця, 9 серпня 2024 р.

Гра – подорож « Безпека на дорозі- безпека життя»

 


 Скоро розпочнеться новий навчальний рік. Діти після канікул повернуться за шкільні парти, а це означає, що серед пішоходів побільшає дітей. Значно посилиться увага на дотриманні правил дорожнього руху, особливо неподалік освітніх закладів та на пішохідних переходах неподалік від них.Отже головною метою гри- подорожі « Безпека на дорозі- безпека життя» в бібліотеці-філії №12   було формування позитивного ставлення до вимог безпеки в  усіх учасників дорожнього руху, обґрунтування важливості дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров’я  наших користувачів.