пʼятниця, 17 лютого 2023 р.

Публікація «Їх об’єднала любов до України» ( до Дня героїв Небесної сотні)

                      

            «А ми ще є, і то найбільше диво,

            Що  цей народ іще раз воскреса».

                  Ліна Костенко 

         
20 лютого – День Героїв Небесної Сотні. Цього дня ми вшановуємо відвагу, силу духу й стійкість наших громадян, які віддали найдорожче ‒ життя ‒ під час Революції гідності (листопад 2013 року ‒ лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України. Бібліотека – філія №12 пропонує всім ще раз згадати цей подвиг.


Революція 2013-2014 років відбулася ціною понад ста життів. Небесна сотня стала прикладом самопожертви в ім'я вищих ідеалів, одним із яких була гідність.Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символ Свободи. Саме тому Революцію Гідності, як і  рух спротиву  2004 року, і Революцію на граніті, можна вважати продовженням Української революції та визвольних змагань часів Другої світової війни. Революція Гідності стала найбільшим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. Гідність, свобода, відвага, єдність, честь стали одними з головних об’єднавчих цінностей Революції Гідності.


Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Вони гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності.

Герої не вмирають!


Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок, тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі… Ті, для кого справедливість, гідність, свобода, Україна – були не просто словами, а сенсом їхнього життя.

Історія України мала багато трагічних періодів, коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою знищення. Але завжди у такі періоди найкращі сини і дочки України піднімались на захист своєї землі.

 

Холодними зимовими днями і ночами на Майдані пліч-о-пліч стояли українці і євреї, вірмени, грузини. Їх об’єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.

20 лютого 2014 року став днем початку нової історії нашої держави. Тоді Україна на повні груди вдихнула повітря, насичене горем і журбою…

Нам завжди болітимуть їхні рани… Наші серця назавжди обпалені сльозами їхніх матерів і батьків, дружин і дітей, братів і сестер…

Небесну Сотню пам’ятатимуть завжди, про них обов’язково знатимуть прийдешні покоління, бо Герої не вмирають!

А сотню вже зустріли небеса..

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла…

 

Немає коментарів:

Дописати коментар