вівторок, 28 грудня 2021 р.

Бесіда «Одинадцять зимових казок»


 Хтось у небі запустив небесного млина – і  полетіли на землю білі пухнасті сніжинки! Прийшла зима! Мов тепла ковдра укрив сніг землю, подарував гарненькі кожушки деревам, а кущам - кудлаті шапки. 




Висипала з будинків дітвора- хто на лижах кататися, хто на ковзанах, хто у сніжки пограти, а всі разом- ліпити у дворі бабу снігову. Веселий гомін і сміх лунає на дворі аж до вечора. І дарма, що мороз «кусається» –прийшли довгоочікувані зимові канікули. Тому для маленьких і дорослих користувачів   наша бібліотек № 12 д\д,  святково прикрашена до новорічних свят, завжди радо відкриває двері.

середа, 22 грудня 2021 р.

Фото-зона « Новорічне Selfie»

 


З нетерпінням та сподіваннями чекають на новорічно-різдвяні свята і дорослі, і малі. Адже це найчарівніший час року, коли люди поринають в атмосферу дива і дарують собі та своїм близьким незабутню казку.







Тому  в нашій бібліотеці №12  вже стало доброю традицією  створювати  новорічну фото-зону. Цього року ми запропонували нашим користувачам  використати свої гаджети для  новорічного Selfie.

четвер, 16 грудня 2021 р.

Літературні вечорниці «Вишукані і неповторні історії українського життя» ( до 190 річчя з часу публікації «Вечорів на хуторі біля Диканьки» Миколи Васильовича Гоголя)

 

« Вони здивували мене. Ось справжні веселощі,

                                                       щирі, безпосередні… А місцями яка поезія!..»

                                                                                 О. Пушкін

Творчість Миколи Васильовича Гоголя — одне з великих явищ нашої художньої культури минулого. Протягом десятиліть своєї подвижницької літературної діяльності Гоголь створив шедеври, які сприймаються як зразкові у світовій літературі.  Про творчість  Гоголя можна говорити безкінечно. Але зараз  наша бібліотека №12 запрошує  всіх  наших читачів на літературні вечорниці, присвячені  першій і надзвичайній збірці повістей, знаменитих «Ве-

чорів на хуторі біля Диканьки».  Повісті вийшли 190 років тому, але не втрати-

ли  своєї чарівності  й краси до нині. Можна сказати, що «Вечори…»  були пер-

шою   серйозною і великою письменницькою удачею Гоголя.

середа, 15 грудня 2021 р.

Година цікавих повідомлень «Український посуд – скарбниця національної культури»

 


            Наближаються новорічні свята та Різдво. Наші цьогорічні етнографічні розвідки  теж добігають кінця. Залишилася тільки година цікавих повідомлень «Український посуд – скарбниця національної культури».

        Ну яке скажіть застілля без гарного посуду? Наші предки мали гарний смак. Отож поведемо розмову про святковий посуд.

Безліч посуду, яким користувались пращури, сьогодні можна зустріти хіба в музеях, або ж десь у селах. Деякі приладдя мають дуже незвичні назви, форми та  призначення.  

вівторок, 14 грудня 2021 р.

Літературна мандрівка «Зимові історії з книжкової шафи»


Ось і прийшла зима!!! Вже зовсім скоро розпочнуться новорічно-різдвяні свята.

В очікуванні зимових свят всім нам хочеться снігу, затишку, тепла, добра і  трішечки дива. Хіба не диво - захоплююча, цікава, яскрава книга?! У бібліотеці є книги, які допоможуть створити атмосферу радості у вашому сімейному колі. Бібліотека – філіал №12 запросила в літературну мандрівку «Зимові історії з книжкової шафи» маленьких  користувачів бібліотеки. Бібліотекар запропонувала  цікаві  видання з представленої на абонементі бібліотеки книжкової  виставки «Свята! Сніг! Зима! Різдво!», щоб більше дізналися  цікавих історій  про новорічні свята та традиції. З цієї виставки кожен відвідувач зможе підібрати  книгу до свого смаку:



«Дванадцять місяців. Зимові казки» Січень приходить одразу за Груднем, а Лютий ніколи не випередить Березня. Ці брати – місяці щороку вкривають землю снігом, цвітом, травою або листям. Хіба це не дивина? Однак справжні чудеса починаються, коли міста і села опиняються в сніговій облозі Зими. Ось тоді казки – найцікавіші, а сни – найсолодщі.


Іван Малкович «Золотий павучок». Зворушлива різдвяна історія про дивовижну пригоду, що сталася на Святвечір.

понеділок, 13 грудня 2021 р.

Мандрівка « Магія зимових свят»

 

Швидко промайнуло тепле літечко, за ним – похмура осінь і от настала   чудова  пора року – зима. На перший погляд здається, що зима є найсумнішою порою року. Але бібліотека- філіал №12 доведе вам, що  це не так, адже  зима по-своєму красива, чарівна і весела пора! Вона щедра на свята і тому в  народі говорять: «Зима прийшла і празників привела». 

Адже саме  такі дні  щороку об’єднують  тих, хто так любить цю чудову  і чарівну магічну зимову казку. Свята несуть із собою добро, мир, світлі надії, родинний затишок, найкращі побажання. Всі народні свята, традиції, звичаї та вірування-це духовні скарби  українського народу.  І дійсно: взимку майже щодня – свято
:  7 грудня — Катерини, 13 грудня — Ворожіння та вечорниці на Андрія, 19 грудня — День святого Миколая, 1 січня  Новий рік , 7 січня –Різдво Христове, 13 січня – Щедрий вечір (свято Меланки), 14 січня – святого Василія Великого, покровителя хліборобства (Новий рік за старим стилем), 19 січня – Богоявлення або Водохреща, 15 лютого – Стрітення Господнє.

понеділок, 6 грудня 2021 р.

Інформхвилинка «Монреаль 1989- жити і пам’ятати»( акція «16 днів проти насильства»)

 


Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Уряди країн – членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини «на життя, свободу та  недоторканість особи для всіх без винятків», підписавши Загальну декларацію прав людини.

       


  До проведення акції «16 днів проти насильства»  долучилась і наша бібліотека № 12, адже кожна особа, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власний досвід, порадою) може призупинити насильницькі дії . Ця інформхвилинка «Монреаль 1989- жити і памятати» підготована з метою привернути увагу до чутливої теми гендерного насильства, а також об'єднати суспільство у боротьбі з ним.

“Сила і міць”

 6 грудня відзначається День Збройних Сил України –  це всенародне свято захисників рідної землі, які стоять на варті державного суверенітету, недоторканності й цілісності України. Бібліотека – філіал №12 пропонує інформ – хвилинку “Сила і міць держави”.

Гарантом національної безпеки України виступають Збройні сили. 6 грудня 1991 року Верховна Рада України ухвалила постанову про створення Збройних сил нашої держави, а з 1993 року цей день офіційно вважають національним святом захисників.

пʼятниця, 3 грудня 2021 р.

Публікація «Дві сестрички-рукавички» (до міжнародного дня рукавички – 6 грудня)

                              

Є на світі багато незвичних, але приємних і теплих свят. Багато з них  зовсім не

відмічені в календарі, але  люди з радістю святкують їх. До таких свят як раз і

належить свято Рукавички. Наша бібліотека № 12 запрошує всіх  до святкування цього незвичного свята. А рукавички, як ніхто, заслуговують на  це свято!


    За свою багатовікову історію рукавички освоїли  чимало функцій. Попри те,що вони захищали від холоду, рукавички були предметом етикету, засобом флірту, з допомогою рукавички викликали на дуель…  Як тільки їх не називали: рукавички, зв’язні, дільниці, вареги – все це  різноманітні назви відомого нам усім «одягу» для рук. Зручність і користь цього аксесуару  наші предки оцінили ще в часи Київської  Русі, десь в Х11 столітті. Саме з цього часу й з’явилися перші згадки про рукавиці в літописах. І сьогодні вони, рукавички, необхідна річ в гардеробі й чоловіків, і жінок, і дітей.

четвер, 2 грудня 2021 р.

Літературна подорож «Добрі та смішні книги Івана Андрусяка»

 


2-го грудня  наша  дитяча бібліотека поринула  в літературну подорож разом з     талановитим  дитячим письменником  Іваном Михайловичем Андрусяком та  учнями другого класу ЗОШ №2.

Іван Андрусяк - один із найулюбленіших письменників і поетів сучасних українських дітей. Кумедні, розбишацькі сюжети, яскраві образи й «добрі капості» в нього неодмінно поєднуються з тонким чуттям мови і ефектним використанням діалектів. Його вірші, не вчаться на пам’ять, а легко запамятовуються самі, як і численні герої його казкових пригодницьких книжок.

середа, 1 грудня 2021 р.

Бесіда «Людина починається з добра»

 

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

Година літературної пам’яті «Вічна загадка любові»(до 90-річчя письменника Григора Тютюнника)


Найясніша зірка талановитого роду Тютюнників спалахувала двічі – коли з’явилися в українській літературі два неповторні, обдаровані письменники-брати, Григорій та Григір Тютюнники. Власне назвали їх так, щоб розрізняти. Хто зна, кому з них було важче в літературі, а відповідно у житті й творчості.

 5 грудня виповнилося б 90 років нашому земляку, прекрасному письменнику Григору Михайловичу Тютюннику. Наймолодшому з братів Тютюнників. Година літературної пам'яті, запропонована бібліотекою №12 присвячена цій даті.