Напередодні ювілею чудового українського письменника Михайла Стельмаха колектив бібліотеки –філіалу №12 вирішив ще більше відкрити для вас творчість і життя надзвичайного письменника . Стельмах говорив: «Народ і народність! Це те сутнє, первозданне, без чого я не мислю щедрого посіву, творчого цвіту і плоду».
Михайло Стельмах — один з видатних художників слова — поет і прозаїк, драматург і фольклорист, публіцист і кіносценарист. Жанровий і тематичний діапазон творчості митця дуже широкий, а художня палітра — різнобарвна і приваблива. Народився майбутній майстер слова 24 травня 1912 р. у с. Дяківці Літинського району на Вінниччині, в родині селянина. Все почалося з мрії про землю….Про неї ще малим у батьківській убогій хаті чув сумні пісні і розповіді. З мрією про неї батько почав стельмахувати і до цього ремесла привчив свого Михайла. Мріяв,що на тих міцних колесах люди повезуть з поля снопи, зерно до млина, наречені поїдуть до вінця. Але колеса долі закрутили життя Михайла Стельмаха іншими шляхами, та любов до землі, до села, до сім'ї постійно просліджується у кожному написаному творі митця, і збереглася на все його життя. Навіть говорили ,що у нього збереглася хода хлібороба, дарма, що йому доводилося ходити не по ріллі.
Уперше до жанру прози М. Стельмах звернувся в часи війни, в 1944 р. Де він був рядовим артилеристом. Саме в цей час виходить його перша збірка новел «Березовий сік». Та першим великим романом-хронікою стала «Велика рідня». Цей роман був перекладений на багато мов інших країн. Письменник прагнув удосконалюватися переходити на виший рівень розвитку, і тому використовував засоби кінематографії для відображення духовного і чуттєвого світу людини праці. А саме його романи « Кров людська-не водиця», «Хліб і сіль» були екранізовані. Ще одним чудовим напрямком творчості письменника стали п'єси «Правда і кривда», «На Івана Купала», «Зачарований вітряк» та інші, що поставили М. Стельмаха в ряди кращих драматургів.
Отже Михайло Стельмах це письменник, який чудово знав душу селянина, і тому так тонко і з любов'ю показував його і в труді, і на війні, і в сім'ї, і в коханні, і в любові до землі і в ненависті до ворога. Адже проблема «земля-людина» одна з найдраматичніших у всій літературі світу.З нею пов'язані найбільші страждання і мрії про щастя.
Читаючи його книги, думаєш не тільки про минуле і сучасне, а й про день прийдешній. Саме Михайло Стельмах є співцем Землі, на якій народився, де живе вільний трудовий народ зі своєю селянською глибокоокою долею.Тому його книги це твори з яких можна «пити» розум і радість.Щиро радимо перечитати ці талановиті витвори письменника- ювіляра.
Немає коментарів:
Дописати коментар