пʼятниця, 30 вересня 2022 р.

День відкритих дверей "Бібліотека: сучасна,креативна,твоя!"

 


Традиційно, в останній день вересня, всі бібліотеки, і наша бібліотека-філія №12 в тому числі, відзначає Всеукраїнський день бібліотек. Адже бібліотека – чудо, бібліотека – клас, вона завжди чекає на вас. Недарма вважають, що бібліотекарі - це провідники у світ подорожей, фантастики, наукових відкриттів.  Саме на основі книг створилась сучасна кіно, яке так полюбляють і діти, і дорослі. 


Хоча  жодне кіно не зможе ніколи  в повній мірі відобразити задум автора книги. Тому книга  і надала буде в пріоритеті. А ми, бібліотекарі, їй в цьому допоможемо.

четвер, 29 вересня 2022 р.

«Не буває геноциду проти одного народу»

 

29 вересня 1941 рік.Бібліотека-філія №12 пропонує вам повернутися у минуле на   81 рік до  київської осені. З 8-ї ранку  Мельниківською вулицею ішов величезний натовп  єврейського народу: старі люди, які навіть не могли самі ходити, їх несли на руках, ішли жінки, тримаючи на руках маленьких  дітей, в очах яких застиг переляк, ішли молоді дівчата і хлопці, підлітки. Люди несли з собою свій не хитрий скарб, який дозволили взяти з собою окупанти. Десь далеко грала весела  музика, і попри тривожні думки люди відганяли від себе страх. Та виявилося людей  гнали на смерть. І музика потрібна була, щоб заглушити кулеметні черги, які «косили» безжалісно беззахисний народ.

 ….. «Кажуть люди: десь тут у долині

        Всі живцем закопані були.

         Тут Юрко і чорноока Хана,

         Всі малі товариші мої.

         Тут земля, а в ній глибока рана,

         Не чіпайте, боляче землі.

                              Ліна Костенко.

Віртуальна виставка "Бібліотечні барви"

   


Бібліотеки традиційно називають скарбницею, яка зберігає пам'ять і мудрість народу. Напередодні цьогорічного Всеукраїнського дня бібліотек ми підготували відео розповідь про діяльність Центральної бібліотеки Полтавської міської територіальної громади, яка об'єднує 32 бібліотеки-філії, що розташовані у різних куточках громади – віддалених селах та мікрорайонах міста.

Кожній філії притаманне своє, індивідуальне обличчя. А об'єднує їх - широкий репертуар творів українських та зарубіжних авторів, сучасні бібліотечні простори, в яких відбуваються різноманітні події, зустрічі, де відвідувачі здобувають потрібні знання, розвивають творчі здібності, цікаво та з користю проводять вільну годину. А головне – працівники. Тут працюють ініціативні, компетентні люди, які регулярно навчаються і намагаються йти в ногу з часом і не залишатися осторонь всього, що відбувається в сучасному світі. Отже, знайомтесь: Бібліотека-філія №12 Центральної бібліотеки ПМТГ.




понеділок, 26 вересня 2022 р.

Етнографічна гойдалка «Народні ігри – іскра гарного настрою»

          Хитра ж оця штука, народна гра! Думали такі собі пустощі, коли нема чого робити. А вона, ота забава — мистецтво. Гра має свій погляд на людину, батьківщину, добро і зло. За допомогою гри  ми дітьми входимо в життя,  вчимо-ся дружити, захищати те, що нам любе, зневажати кривдників. Діти граючи живуть, і живучи грають. Бібліотека №12 знову запрошує на свої етнографічні студії всіх небайдужих до народної творчості.

пʼятниця, 23 вересня 2022 р.

З днем народженням, рідна Полтаво!!!

                   

23 вересня Полтава і полтавці святкують 79-ту річницю нашого міста. Наша бібліотека-філія №12 також долучилася до цього свята .Ми
  презентували  виставку фотосвітлин Полтави нашого  давнього друга, фотохудожника В.С. Короткова. 
На протязі дня наші користувачі мали можливість помилуватися прекрасними роботами справжнього майстра.

    




Також ми запропонували прийняти школярам участь в творчій роботі по створенню  малюнка на асфальті- «Полтава-краси і сили сторона», яка була присвячена дню міста. 

ВІртуальна виставка "“Book фентезі. Чудеса починаються”

           Фентезі - це книги про уявні світи. У казці законів немає - весь світ

залежить від волі автора.

Цей жанр змушує письменників і читачів виходити за межі свого

всесвіту. Бібліотека – філія №12 пропонує віртуальну виставку “Book

фентезі. Чудеса починаються”. Окрім міфологічних істот, у класичному

українському фентезі часто фігурують люди із надприродніми здібностями:

це відьми, мольфари, характерники. Образи неупокоєної панночки і філософа

Хоми, досі є популярними в кіно та літературі.



                Отже, що ж варто прочитати з українського фентезі? Ми склали перелік із книг, які із задоволенням прочитають і ті читачі, які не захоплюються

фантастикою чи хочуть тільки познайомитися з жанром. До уваги бралися

книжки саме з україномовного фентезі, які вирізняються оригінальністю та

якістю тексту. Ми спробували укласти такий перелік, який неодмінно

сподобається кожному книголюбу.

Тож ласкаво запрошуємо у надзвичайний світ фентезі!!!

Інформхвилинка «Комікси-найцікавіші і найрейтинговіші дитячі історії (День народження комікса)

 


Напередодні Дня народження такого виду творчості, як комікси, давайте разом з бібліотекою-філією №12 поринемо в історію та цікаві факти.




 Отже ко́мікс або мальо́пис (від англ. comic — комедійний, комічний, смішний) — послідовність малюнків, зазвичай з короткими текстами, які створюють певну зв'язну розповідь. Тексти мають специфічну форму «мовної бульки», яка передає мову чи думку персонажа, заголовків і титрів. Початково комікси використовували, як карикатури для ілюстрації, і розважали цікавими і простими історіями, далі комікси розвинулись в окремий вид мистецтва з багатьма піджанрами.

понеділок, 19 вересня 2022 р.

Майстер-клас «День народження Смайлика»

 


У вересні   є чудове свято, яке подобається усім дорослим і малим-  день народження смайлика. Саме 19 вересня професор Університету Скотт Фалман  у 1982 році створив перший смайл і  запропонував графічно передавати усміхнене обличчя за допомогою трьох символів: двокрапка, дефіс, дужка. Це нововведення отримало просту назву "смайл" (з англ. "посмішка"). Його  постійно застосовують в комп'ютерній сфері — особливо в Інтернеті і соціальних мережах. З появою першого смайлика електронна лексика значно поповнилася. Три елементарні символи дозволили мільйонам людей виражати свої емоції без слів.

Тому 18 вересня наша бібліотека філія №12 запропонувала  свої
м  користувачам  створити свого смайлика, а бібліотекар Тетяна  Бойко розповіла про розділи цікавого дитячого журналу «Смайл», який ми отримуємо уже на протязі тривалого часу.


Діти весело взялися до роботи , не стримуючи свої емоці і  фантазію . У кожного з'явився свій індивідуальний  смайл,  який вони забажали подарувати своїм близьким та рідним. В різних країнах місцева культура, алфавіт вплинули на виникнення і зовнішній вигляд смайликів. Наприклад, у Східній Азії смайлики, які тут називаються каомодзі, дуже схожі на персонажів з аніме. У східних алфавітах є символи, схожі на усміхнене личко, які так само  використовуються користувачами Інтернету в різних країнах світу.

четвер, 8 вересня 2022 р.

Літературна подорож «Касир в сідлі ковбоя» ( до 160-річчя американського письменника О.Генрі)

     

О. Герні – великий майстер американської новели, який блискуче увійшов в історію світової літератури. Якщо ви втомилися від важких і незрозумілих книг, тоді вам негайно треба взяти в руки томик  О. Генрі. Тим більше, що днями, 11 вересня, письменнику виповнюється 160 років від дня народження. Бібліотека №12 запрошує своїх читачів на літературну мандрівку присвячену цьому  «Касиру в сідлі ковбоя».

        Народився О. Генрі 11 вересня 1862 року в Гринсборо, штат Північна Кароліна. Справжнє ім’я його Вільям Сідні Портер. О. Генрі – це літературний псевдонім, під цим ім’ям він увійшов у світову новелістику. Найпопулярнішою версією є: псевдонім О'Генрі письменник обрав тому, що шкільний учитель Портера не переставав захоплюватися здобутками американського фізика Джозефа Генрі, часто вигукуючи на уроках : «О, Генрі! Ти відкрив те-то і те-то…»

               Письменник багато вистраждав, перш ніж до нього прийшли багатство і популярність.   Коли Портер закінчив школу, батько влаштував його на роботу в аптеку. Після цього Портер перепробував мільйон професій. Так, зокрема, він був і бухгалтером, і креслярем, і касиром, і репортером, і звичайно ж ковбоєм… Аж раптом у банку, де він працював, була виявлена недостача  в 1150 доларів — і всю вину за це звалили на нього. У 1895 році Портера звинуватили в недостачі, його звільнили з банку і притягнули до суду. Хоча рідні і компенсували його розтрату, це не допомогло уникнути покарання.

Відбуваючи свій перший термін у тюрмі міста Колумбус, він у 1899 році написав оповідання «Різдвяний подарунок Діка-Свистуна». За своє життя О. Генрі написав 273 новели і оповідання, і тільки один великій твір — роман «Королі і капуста». Повне зібрання його творів становить аж 18 томів!                                  

               

             

пʼятниця, 2 вересня 2022 р.

На світі є річ, яка вимагає тиші- це благодійність

 


 5 вересня, в усьому світі відзначають Міжнародний день благодійності. Його встановили згідно  резолюції Генеральної Асамблеї ООН 2013 року. Таким чином ООН наголошує на важливості благодійництва та волонтерської діяльності, щоб  привернути увагу до проблем людей. Напередодні цього дня бібліотека філія №12 вирішила  більш детальніше висвітлити цю таку необхідну  діяльність людини  в нашому  сьогоденні.