середа, 30 жовтня 2024 р.

Літературна година “Цікаві історії про тварин”

         


Ми живемо не одні на цій планеті. Поряд з нами існує величезний, незвичайний і таємничий світ – це світ тварин. Людина часом недооцінює цей світ, особливо світ домашніх тварин. Але саме вони, домашні тварини, роблять нас добрішими та людянішими. Почуття дружби, вдячності, обов’язку роблять тварин незамінними помічниками. Історія знає безліч прикладів, коли тварини допомагали та часто рятували  людей! А скільки разів тварини ставали «героями» літературних творів. От і бібліотека-філія №12 під час осінніх канікул  запросила на літературну годину “Цікаві історії про тварин” другокласників ліцею №2, щоб іще раз нагадати про братів наших менших та розказати про надзвичайні  тваринні історії, що пропонують нам книжки.

вівторок, 29 жовтня 2024 р.

Мандрівка “Осінні пташині турботи “

 


Всі знають, що птахи – щирі наші друзі. Вони перші помічники в боротьбі з шкідниками полів, садів та лісів України. Крім того, важко уявити наші села, міста, парки та ліси без чарівного пташиного співу! Птахи – це справжня окраса природи. Сумним і нецікавим було б наше життя без  них. Вони радують нас весною, влітку та й восени теж жоден день не обходиться без щебетання пташок. Життя та поведінка цих крилатих друзів людини завжди приваблювала нас. Як їм живеться, що вони їдять, як готуються до зими ? Бібліотека-філія № 12  запросила піти в невеличку мандрівку разом з нашими сусідами --  учнями перших класів ліцею № 2 та дізнатися про осінні пташині турботи.  

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Мандрівка “Чарує осінь барвами своїми”

 


Золота осінь – одна з найбільш цікавих і гарних пір року. Правда,  не всі погодяться з цим фактом  - у деяких людей осінь асоціюється зі смутком, а у світі вистачає людей, які віддають перевагу й іншим порам року. Але хіба не прекрасні осінні ліси та парки, з жовтим, червоним та пурпуровим листям?  Недарма ж саме осінь надихала багатьох поетів, письменників і художників.    Восени багато дітей та й дорослих люблять гуляти парками, збирати різнокольорове листя, робити вінки та й просто принести додому, в осінньому букеті, золоте листя клена чи берези. От і бібліотека-філія №12 запросила  на мандрівку Чарує осінь барвами своїми учнів 1-4 класів Приватної початкової школи ДКУ  

вівторок, 22 жовтня 2024 р.

Бесіда « Велич мови та її краса»( до Дня української писемності та мови)

        


Мова - це історія народу, його світогляд, результат духовного розвитку багатьох його поколінь. Без своєї мови, самобутньої культури немає народу. Мова, вона, як живий організм, живе та розвивається тільки серед людей. Наша українська мова не є винятком. Українська мова красива, мелодійна, вона найбагатша мова у світі.  А  27 жовтня ми відмічаємо  день української писемності та мови. Це не просто свято на державному рівні. Це свято нашої рідної мови! Це свято кожної людини, для якої українська мова  - це мова матері, батька, свого народу. А яке ж свято без гостей? Отож на бесіду «Велич мови та її краса» бібліотека-філія №12  запросила наших давніх друзів: учнів   ЗОШ № 20. Нас відвідали шостий та восьмі класи.

субота, 19 жовтня 2024 р.

Подорож « Яблуко смачне і наливне»( до Всесвітнього дня яблука)

      


      Яблуня – одна  з найстаріших культурних рослин на Землі. ЇЇ плоди описані ще у міфах про Геракла. Яблука почали вживати ще вісім  тисяч років тому. Батьківщина  яблук Азія, а в Європу вони попали завдяки римським солдатам. Попри те, що яблука це скарбничка поживних та корисних речовин, вони, яблука,  були героями казок, легенд та пісень. І, як виявилося, у яблука є навіть день народження! 21 жовтня  ось уже багато років поспіль  святкують  таке цікаве свято, як Всесвітній день яблука.  Наша бібліотека-філія №12 запросила  на подорож  « Яблуко смачне і наливне» наших маленьких користувачів. Діти з задоволенням  приєдналися до подорожі – бо хто ж не любить цього смачного та соковитого плоду! 

четвер, 17 жовтня 2024 р.

Таємниці Зірки Мензатюк (До 70-річчя від дня народження)

 


 Шановні наші читачі,  бібліотека філія №12 вирішила розповісти вам  про сучасну українську письменницю, талановиту журналістку і володарку низки престижних літературних премій- Зірку Мензатюк. Та  перш за все, вона  стала відома  завдяки яскравим і захоплюючим дитячим книгам, наповненим веселими пригодами, чарівними персонажами та істинно українськими мотивами. Авторка відноситься до тих сучасних українських письменників, які в своїх творах активно пропагують рідну мову   та культуру України.  

середа, 16 жовтня 2024 р.

Літературна година « Найбільший скарб- хліб» ( Всесвітній день хліба)

 


Хліб! Як часто всі ми думаємо, говоримо, й чуємо про нього! Хлібом-сіллю зустрічають  бажаних гостей. Через хліб спалахують війни,,,, Зовсім не схожі одне на одне рослина, зерно, борошно і те, що з борошна зроблено, а звуть  його одним словом- «хліб». Виявляється у цього найнеобхіднішого в нашому житті продукту є навіть  день народження, адже 16 жовтня  святкують Всесвітній день хліба.От і  ми, бібліотекарі філії №12 , запропонували учням 1-х класів ліцею №2  «Подільський» літературну годину « Найбільший скарб- хліб». На заході була представлена тематична поличка «Добрі звичаї нашого народу», з якої  «першачки» мали можливість переглянути книжки   про хліб, зерно, та людей які виробляють хліб.

пʼятниця, 11 жовтня 2024 р.

«Український трикутник: чуб, оселедець, вуса» ( міні-проект «Добрі звичаї нашого народу» )

 

                                           Питалися козака: «Що то за причина,

                                            Що в вас гола голова, а зверху чуприна?»

                                            А причина то така: Як на війні згину,

                                             Мене янгол понесе в небо за чуприну»

                                                                      Степан Руданський

   Сьогодні  бібліотека-філія №12, продовжуючи свій міні-проект «Добрі звичаї нашого народу», поведе мову про зачіски  наших далеких предків. Яких тільки зачісок не носили давні українці! Це і чуб, і чуприна, і просто волосся підстрижене  «під макітру»…Волосся  було не просто зачіскою. Це була ознака, що повідомляла про статус  людини.

четвер, 10 жовтня 2024 р.

“Людина, митець, естет – Оскар Уайльд” (до 170-річчя від дня народження)

 


Оскар Уайльд народився 16 жовтня 1854 р. у Дубліні. Його мати була освіченою жінкою. Від неї він і успадкував свій художній талант письменника. Батько Оскара Уайльда був чудовий хірург, історик, археолог, етнограф, популярний лектор.Бібліотека – філія №12 пропонує вашій увазі публікацію “Людина, митець, естет – Оскар Уайльд”, про ірландського філософа, відомого драматурга, генія,  дивовижного поета. Йому давалася легко поезія, проза, п'єси, статті та казки. І не було жодної людини, яка не змогла б піддатися її чарівності.