четвер, 30 січня 2025 р.

Літературна година «Письменник із дитячою душею» ( до 95-річчя віл дня народження Всеволода Нестайка)

 




Всеволод Нестайко - унікальне явище в історії української дитячої літератури. Він єдиний із прозаїків, хто писав тільки для дітей  і про дітей упродовж півстоліття. Його твори є «золотим» фондом української дитячої літератури. Тому напередодні 95-ї річниці з дня народження цього казкаря бібліотека-філія №12 разом зі школярами  3-Б класу ЗОШ №20  поринули  у літературну годину «Письменник із дитячою душею».

четвер, 23 січня 2025 р.

“І пісню вічно молоду несе Полтавою Маруся” (400 років від дня народження української народної поетеси)

 


Маруся Чурай стала символом стійкості та сили духу українського народу. Її творчість відображала  не лише особисті переживання, а й загальні настрої суспільства. Пісні Марусі стали своєрідним гімном для козаків, які боролися за свою землю і права.Бібліотека -  філія №12 пропонує публікацію “І пісню вічно молоду несе Полтавою Маруся”, про легендарну постать української народної культури, що стала символом кохання, вірності та трагічної долі.

субота, 18 січня 2025 р.

З любов’ю до України (100 років з дня народження П. Ротача)

 


Літературна слава Полтавщини-це її велике духовне надбання. Адже упродовж століть формувалися на  нашій землі  стійкі літературні традиції. Вони завжди були живучі й завжди стимулювали подальший розвиток літератури в Україні загалом. Тому напередодні 100-річчя  нашого відомого  письменника-земляка – Петра Ротача, бібліотека-філія №12 пропонує  поринути в його не просте   життя та творчість.

Літературна година «Порадник підлітку» (зустріч з письменницею Тетяною Рубан)

 


Є автори, твори яких захоплюють з перших же сторінок. Це і вміння писати про цікаве, це небайдужість  самого автора до проблем, про які йдеться на сторінках книги. Саме до таких письменників належить   молода авторка, наша землячка Тетяна  Рубан. Бібліотека-філія №12 давно, разом з читачами, мріяла про те, щоб запросити на зустріч пані Тетяну.  Адже  вона в своїх повістях торкається надзвичайно важливих, а подекуди і болючих тем дітей. Адже хто не був підлітком, тому не було важко… «Життя воно різне. Важко буває і нам, дорослим, а що вже казати про підлітків. Я пишу, щоб допомогти дітям пройти через цей період  безболісно, уникнути помилок і самотності », - так говорить сама письменниця.

субота, 11 січня 2025 р.

Вечір-портрет «Є в мені щось від діда Тараса і прадіда Сковороди» ( до 90 річчя від дня народження В.Симоненка)

 



Свята завжди приносять радість. От і для України 90-то років тому   на саме Різдво народився  великий  українець поет - Василь Симоненко. Тому в приміщенні  бібліотеки-філії №12  був організований вечір-портрет «Є в мені щось від діда Тараса і прадіда Сковороди» (до 90 річчя від дня народження В. Симоненка) та  тематичний перегляд «Життя незгасної зірки».  Захід провела завідувачка відділу соціокультурної діяльності ПОУНБ ім. І. Котляревського  Юлія Крамарєва для наших читачів  з ТЦ соціального обслуговування Подільського району м. Полтави. Гарним доповненням до заходу став виступ ансамблю « Подоляночка»  ТЦ соціального обслуговування Подільського району.

вівторок, 7 січня 2025 р.

Народознавчі посиденьки «Українська хата-цілий світ» (Міні-проект «Немає переводу добрим звичаям народу»)

 


Батьківська хата... Вона завжди є світом наших предків, які в ній народжувалися, робили перші кроки, вивчали перші букви, нарешті, з неї пішли різними шляхами здобувати щастя. В Україні хати незвичайні. Чисті, вибілені, розмальовані кольоровою глиною, оздоблені витинанками, уквітчані пахучими травами.

субота, 4 січня 2025 р.

« Звірі – це його багаж »( до 100-річчя письменника й натураліста Д.Даррелла)

 


7 січня виповнюється 100 років від дня народження людини, про яку знають всі,  хто хоч колись цікавився тваринами, їх збереженням та життям. Це Джеральд Даррелл- відомий англійський зоолог, тонкий письменник-натураліст, засновник знаменитого Джерсійського зоопарку, ентузіаст врятування вимираючих видів тварин. Публікація бібліотеки-філії №12 і присвячена цій незвичайній людині, отож запрошуємо приєднатися до нас.

пʼятниця, 3 січня 2025 р.

Зустріч « Поетична ялинка»

 


Поезія —це завжди неповторність,  безсмертний дотик до душі, вона може стати відповіддю на найгостріші й найглибші духовні поривання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Тому  на початку 2025 року  в бібліотеці – філії № 12  відбулася тепла зимова зустріч «Поетична ялинка»  наших користувачів з ТЦ соціального обслуговування Подільського району м. Полтави  та чудовими майстрами пера - Галиною Вовченко та Тетяною Ваценко.  Адже наша Полтава   багата на  майстрів  поетичного слова.