неділя, 30 березня 2025 р.

« Птахи в житті наших предків »(міні-проект «Немає переводу добрим звичаям народу» )

 


     Птах – це вісник весни-радості й взагалі вісник сонця. Вона, пташина, літає в повітрі, «у небі», й несе людям утіху з неба , від сонця.  З  приходом весни оживало все в природі, оживала  Земля-матінка.  Наші  предки  вважали, що це птахи  на своїх  крилах  приносять весну… Тому майже всі птахи надзвичайно цінувались та були в пошані у наших пращурів. Бібліотека-філія №12 продовжує свій міні-проект про добрі звичаї нашого народу, і запрошує наших користувачів дізнатися про роль, яку відігравали птахи в житті наших предків.

середа, 26 березня 2025 р.

« Де квіти, там надія» (виставка малюнків учнів полтавської художньої школи Імені С. Пашинського, викладач Лідія Орел)

 


Квіти – одне з найпрекрасніших творінь природи.  Вони супроводжують нас сьогодні і милують своєю красою і ніжністю, а  природа нашої України неповторна і чарівна.  І  куди б не пішли: чи то у ліс, чи на луки, чи в поле – скрізь нас привітно зустрічають усмішки рідної землі – чарівні квіти. Весною, знудьгувавшись за неповторною красою наших квітів, усім : і дорослим, і дітям хочеться відчути всім серцем, що життя продовжується є надія, бо прийшла весна й цвітуть квіти… Тому наша бібліотека-філія №12 запрошує своїх користувачів на нову чудову, яскраву виставку  талановитих робіт наших добрих друзів - учнів полтавської художньої школи імені С. Пашинського, адже виставка, до речі, має дуже символічну назву « Де квіти, там надія ».

неділя, 23 березня 2025 р.

Шаховий турнір «Краса шахових комбінацій»

 




Шахи – найбільш поширена інтелектуальна гра в світі з найдавнішою історією. Вважають, що вона з’явилася в Індії  десь у першому тисячолітті. Потім поширилася на Захід. В Україні шахи з’явилися у 10 столітті. Їх привезли з Персії. Наша бібліотека також активно сприяє розвитку мислення наших користувачів. Тому на базі бібліотеки-філії №12  за сприяння ГО «Полтавський шахового центру»  вже третій рік діє  шаховий клуб «Вертикаль», тренер  Ярослав Бобак. Ось і  сьогодні  відбувся шаховий турнір «Краса шахових комбінацій», учасниками якого стали юні шахісти з різних мікрорайонів Полтави.

“Таємне товариство Лесі Воронини” (70 р. Лесі Воронині)

 

Леся Воронина – українська письменниця, авторка численних творів для дітей та підлітків, яка здобула популярність завдяки своїй здатності порушувати важливі теми через призму дитячої та підліткової літератури. Її книги відзначаються не лише цікавим сюжетом, але й глибоким змістом, що допомагає молодим читачам зрозуміти складні аспекти життя. Бібліотека-філія №12 пропонує вашій увазі публікацію “Таємне товариство Лесі Воронини”, де ви порините у цікавій і фантазійний світ авторки. Авторка є однією з найяскравіших постатей сучасної української дитячої літератури. Її твори не лише розважають читачів, але й допомагають їм формувати цінності та розуміння світу навколо. Читання її книг може стати чудовою можливістю для дітей поринути у світ фантазії та відкриттів.        

четвер, 20 березня 2025 р.

Літературна година «Квіти, квіти … ви умієте душу зігріти» (про первоцвіти)

 



Навесні після довгого зимового спокою оживають дерева, кущі, трави. Заграли сріблястим «хутром» котики верби. Поки   все в природі ніби ще спить, але то так лише здається. Пройдіться  лісом чи парком і вам відкриється велика природна таємниця : природа ніколи не спить. Серед сухих трав, торішнього листя пробивають собі дорогу  ніжні первоцвіти – перші вісники  довгожданої весни. Це і синьоокий пролісок, і сніжно-білий підсніжник, не  «відстають» від них і витончені фіолетові та жовті крокуси… Тому  наша бібліотека-філія №12 вирішила запросити на літературну годину «Квіти, квіти… ви умієте душу зігріти» наших маленьких друзів учнів ЗОШ №20 (1-4кл.), бо саме діти, не дивлячись на війну та інші негаразди, як ніхто радіє весні, квітам, а там і весняні канікули не за горами… Ми розповіли школярам  не тільки про самі квіти, але й про легенди, що пов’язані  з тією чи іншою квіткою. Для «цікавчиків»  ми ще й організували  яскраву тематичну поличку «Чари весняних первоцвітів». Взагалі, весняні квіти – це щось справді незвичайне, хвилююче, мабуть, немає жодної людини, яка б пройшла байдуже повз весняну квітку!

вівторок, 18 березня 2025 р.

Національний Марафон читання у межах Всеукраїнського тижня дитячого читання – 2025 «Діти України читають книги, що надихають».

        


Поезія полеглих поетів

 


            Поезія — це муза душі, найдавніший духовний скарб людства. Вона втамовує душевну спрагу, пробуджує в людині радість життя, любов до краси, входить в наше життя з дитинства і залишається з нами до кінця. Кожний знаходить в ній щось своє, близьке і зрозуміле. Та зараз сучасна українська поезія строката й багатогранна. Її творять автори різних поколінь, з різним досвідом й естетичними уподобаннями. Тому наша бібліотека-філія №12, 18 березня, долучилася  до Національного тижня читання поезії, ініційованого Українським інститутом  книги, через декламування вірша полеглого воїна Сергія Скальда «Чорний сніг» нашим читачем  Богданом Горбачем(ЗОШ №20, 6-А).

Цьогорічна тема — «Пісня тисячі голосів». Саме до таких голосів  з нашого погляду відносяться  голоси полеглих поетів воїнів. Кожен з цих хлопців  відомий чи маловідомий, залишив у спадок рядки, які продовжують звучати в нашій пам’яті. Адже  слова цих воїнів - свідчення їхньої мужності, що надихатимуть нові покоління на боротьбу за свої права і свободу. Отже, поезія може бути зброєю в руках тих, хто прагне змінити світ на краще.

вівторок, 11 березня 2025 р.

Шахи- корисна та захоплююча гра!

 


Шахи - це не просто гра, а й чудовий «тренажер» для мозку . Ця гра потребує терпіння, уважності, вміння логічно мислити, передбачуючи наступний хід противника. Тому ось уже протягом двох років в бібліотеці-філії №12 діє шаховий клуб «Вертикаль» за підтримки Полтавського шахового центру. Уважно та із захопленням, під керівництвом молодого тренера з шахів Ярослава Бобака, діти навчаються стратегічно мислити та приймати рішення,  ефективно та  швидко  аналізувати та планувати   шахові ходи.

пʼятниця, 7 березня 2025 р.

Голосні читання « Світ творів Тараса Шевченка»

 



Кожен народ має своїх геніїв, чия діяльність стала частиною національної чи світової культури. Для України – це, безумовно, Тарас Шевченко. Тому сьогодні в бібліотеці-філії №12 вже стало гарною традицією, напередодні дня народження  поета, проводити голосні читання   його віршів. Метою є    привернення  увагу дітей та дорослих до поетичного рідного слова.  Адже  його твори є проявом  любові до рідного краю, до місця де він народився та виріс.

четвер, 6 березня 2025 р.

«Шана Великому Кобзарю»» (Виставка вишитих робіт майстрині Коваленко Зої Дмитрівни)

 


                  

Тарас Шевченко – український пророк. Такого велета таланту і духу має не кожна нація. Нам пощастило, і можна з певністю стверджувати, що Кобзар житиме стільки, скільки існуватиме Україна. Великого поета, художника, письменника шанували в Україні з давніх-давен. Майже в кожній українській хаті на видному місці поруч з іконами завжди був портрет Тараса Шевченка, а на поличці – його безсмертний «Кобзар. Для багатьох поколінь Шевченкові слова були пророцтвом, настановою, порадою в тяжкі часи. Тому напередодні дня народження Т.Г. Шевченка в бібліотеці-філії №12 відкрилася  тематична виставка вишитих робіт  відомої майстрині Коваленко  Зої Дмитрівни.

вівторок, 4 березня 2025 р.

« Природні дива " (Дивовижні місця на планеті )

 


Скільки б років не було Землі, вона завжди прекрасна. Багатий, прекрасний і нескінченно різноманітний дивовижний світ природи. Наше спільне щастя – жити на планеті Земля, у цьому дивосвіті природи, спілкуватися з нею. Її краса не може не бентежити душу…Проте є такі місця на нашій планеті, про які мало хто чув, а вже, щоб побувати там… Отож бібліотека-філія №12 запрошує своїх користувачів приєднатися до нас, щоб дізнатися про дивовижні місця на Землі.