четвер, 27 лютого 2025 р.

Інформ-хвилинка « Квіткова рукотворна фантазія» (День флориста)

 

 У світі щодня відзначається багато незвичайних свят. В основному це свята, придумані людьми, які намагаються поглянути на життя з нестандартної точки зору, привнести більше свіжості й натхнення в повсякденну рутину або просто повеселитися. Тому сьогодні бібліотека-філія №12 запросила на  День флориста школярів ГПД ЗОШ №20 долучитися до веселого й барвистого свята  в переддень Весни.

“Давайте говорити компліменти…” (Міжнародний день компліментів)

 


Щороку 1 березня світ відзначає Міжнародний день компліментів. Це чудова можливість висловити свою вдячність, повагу та захоплення оточуючим. Цей день спонукає нас зупинитися на мить і задуматися про силу компліментів, тому бібліотека – філія №12 пропонує публікацію до Міжнародного дня компліментів “Давайте говорити компліменти…”, які можуть змінити настрій, підняти самооцінку та створити позитивну атмосферу.

середа, 26 лютого 2025 р.

Голосні читання « Дитячі фантазії » (за книгою Наталки Малетич «Привид, який не міг заснути»)

 



Стало вже хорошою традицією : приходити у вільну годинку  до нашої бібліотеки №12 групі продовженого дня ЗОШ № 20. Молодші школярі, з першого по четвертий клас, з задоволенням і радістю біжать до нас, тут їм завжди радо запропонують щось цікаве, корисне і… незвичайне. Ми, дорослі, знаємо, що в дитинстві ми всі любили говорити, як казав колись наш письменник Всеволод Нестайко , «про страшне». Нинішні дітлахи не виняток.

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

Етнографічний інтерактивний захід «Ой, Маснице, Маснице, яка ж ти мала» (Співпраця з Полтавським краєзнавчим музеєм ім. Кричевського у рамках проєкту «Таємниці народних свят)

 



Масниця – це ясне свято на честь пробудження весни. В Україні його ще називають Колодієм. У це свято наші прадіди прощалися з холодною зимою та очікували на прихід весни. Щоб більше ознайомити дітей та долучитися до народних традицій і звичаїв нашого народу, в бібліотеці-філії №12 відбувся етнографічний інтерактивний захід «Ой, Маснице, Маснице, яка ж ти  мала…».Захід відбувся для  шестикласників гімназії №20. Його провели   зав. відділу соціокультурної діяльності Олексій Орел та  наукова співробітниця Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського Катерина Штепа.

четвер, 20 лютого 2025 р.

Віртуальна виставка «Лялька-мотанка – оберіг української родини».(етнографічного міні-проекту "Немає переводу добрим звичаям народу")

 Лялька-мотанка – це не просто іграшка, це оберіг, який здавна шанувався в українських родинах. Вона символізує жіночу енергію, материнство та родинне тепло. Головна особливість цієї ляльки – відсутність обличчя. Замість нього намотуються нитки хрестом, що символізує зв'язок між поколіннями. Мотанка оберігає своїх власників від зла, приносить щастя, здоровя та добробут в дім. Лялька – це не тільки красивий предмет, але й символ української культури та традицій. Бібліотека-філія №12 запрошує поринути у цікавий екскурс українських обрядових традицій під час перегляду віртуальної виставки «Лялька-мотанка – оберіг української родини» в рамках  етнографічного міні-проекту "Немає переводу добрим звичаям народу"



вівторок, 18 лютого 2025 р.

Бібліогостини «Наш веселий «Книжкозавр» знов до нас завітав».

 

У час сучасних технологій і ґаджетів   важливо пам'ятати про ту чарівну силу, що несуть у собі слова та  книги. Вони не лише розвивають нашу уяву та знання, але й відкривають двері до нових світів і незабутніх пригод. Щоб ще раз нагадати про важливість читання, працівники бібліотеки-філії № 12 для  школярів групи продовженого дня гімназії №20  запросили знову в гості веселого «Книжкозавра». Ми запропонували дітям долучитися до читання слів на написання на фліпчарті слів - навпаки. Це викликало неабиякий захват та цікавість у малечі. До фліпчарта був ліс рук. 

середа, 12 лютого 2025 р.

Голосні читання « Зимова казко-терапія»

 



Зима чудова пора зі своїм сніжком, невеликим морозом, що щипає за щічки та носик,  яскравим зимовим  сонечком. Дітлахам зазвичай в цю пору хочеться кататися    на льодянках, санках, гуляти з друзями. Та набігавшись  ніхто не відмовляється від теплого затишного приміщення нашої бібліотеки-філії №12. От і сьогодні до нас завітали школярі з групи продовженого дня ЗОШ №20 на голосні читання « Зимова  казко-терапія».

неділя, 9 лютого 2025 р.

Бесіда “Складові здоров’я”

 


Дитяче здоров’я – це один з найважливіших аспектів, що визначає якість життя майбутніх поколінь. Здоров’я дітей не лише впливає на їхнє фізичне та психічне благополуччя, але й формує основи для розвитку суспільства в цілому. У ранньому віці закладаються основи здорового способу життя, тому важливо забезпечити дітям належні умови для фізичного, емоційного та соціального розвитку.  Сьогодні в бібліотеці-філії №12 було проведено інформаційну бесіду “Складові здоров’я”, про важливість дитячого емоційного самопочуття та фізичного здоров’я.

пʼятниця, 7 лютого 2025 р.

« Для неї дощик –свято » (День парасольки)

                                                           

      Ця річ надзвичайно потрібна, особливо коли йде дощ. А проте дуже часто її немає під рукою, а дощ уже почався… Мова  йде, звичайно, про неї, про парасольку. 10 лютого відзначають День парасольки й бібліотека-філія №12 запрошує своїх користувачів приєднатися до цього гарного свята,  «розкрити»  не тільки саму парасольку, а й дізнатися про її «таємниці».

понеділок, 3 лютого 2025 р.

Моя прекрасна Україна (виставка текстильних колажів учнів ПДХШ ім. Святослава Пашинського. Викладач Лідія Орел)

 


           Напевне, кожен із нас колись замислювався над тим, що таке рідна країна, чим вона особлива, чим вирізняється з-поміж тисяч інших країн світу. І тому ми всі   звичайно  знаємо, що   Україна - це неповторна культура: ніжна лірична пісня, героїчна, сповнена патріотизму дума, вишитий рушник на покуті, розмальована святкова писанка, мова солов’їна, безліч традицій та звичаїв …Однак головне, що Україна - це та земля, де ми народилися, це наша Батьківщина.