четвер, 24 квітня 2025 р.
Віртуальна виставка “Ріки – окраса України”
субота, 19 квітня 2025 р.
Моє покликання – вчити ( 50 років О. Рижко)
Щоб кожен книголюб-підліток знайшов собі саме те, що до смаку, бібліотека-філія №12 розповідає про чудових письменників, які піднімають проблеми саме цієї категорії українців. Однією з них є Олена Рижко, якій в цьому році виповнюється 50 років.
« Світ моїх мрій і фантазій» Персональна виставка малюнків Іщенко Поліни ( учениці ПДХШ ім. Святослава Пашинського). Викладач Лідія Орел.
середа, 16 квітня 2025 р.
Святковий майстер-клас «Великдень – символ надії»
Великдень- дуже давнє свято, що символізує прихід весни, тепла, нового в нашому житті. Це Світле Свято– найважливіша, найголовніша подія нашого народу. Символами Великодня є усе, що символізує Вічне Життя, Оновлення та Світло. Про все це ми розповіли школярам ЗОШ №20, які завітали до нашої бібліотеки-філії №12 на святковий майстер-клас «Великдень - символ надії».
вівторок, 15 квітня 2025 р.
« Часник- чарівник »( 19 квітня – День часнику )
За декілька днів настане гарне, веселе та « корисне свято » – День часнику. Свято прийшло до нас з Америки і дуже скоро завоювало популярність і серед нас, європейців. Про цінність цієї рослини годі й говорити. Часник, через його запах, має багато ворогів, але й багато прихильників. Отож, запрошуючи приєднатися до свята, наша бібліотека-філія №12 сподівається, що «шанувальників» часнику все-таки більше.
вівторок, 8 квітня 2025 р.
Бесіда «Штучний інтелект для школярів»
У повсякденному житті діти все частіше стикаються з впровадженням штучного інтелекту в різних сферах нашого життя. Він стає невід'ємною частиною повсякдення . Яскравим прикладом цього є соціальні мережі, адже багато операторів зараз працюють зі штучним інтелектом. Вони відфільтровують контент, який порушує відповідні правила. Тому зараз ця тема є досить актуальною, і бібліотека-філія №12 запросила на бесіду «Штучний інтелект для школярів» п’ятикласників ліцею №2 «Подільський».
вівторок, 1 квітня 2025 р.
“Найперший з вітамінів” ( День вітаміну “С” )
Вітамін С, або аскорбінова кислота, - це водорозчинний вітамін, який відіграє важливу роль у багатьох фізіологічних процесах в організмі людини. Його роль у функціонуванні організму важко переоцінити: він бере участь у синтезі колагену, підтримує імунну систему, сприяє засвоєнню заліза та має потужні антиоксидантні властивості. Бібліотека-філія №12 пропонує вашій увазі “Найперший з вітамінів”, з якої ви дізнаєтеся як цей вітамін було винайдено та чим він корисний для здоров’я.
Пізнавальний захід «Сміх крізь сльози смутку або Життя та творчість Одинокого Птаха» (присвячений 216 річчю від дня народження М.В. Гоголя)
Найбільший романтик «української школи» в світовій літературі першої половини XIX ст., творчість якого вплинула на розвиток української й світової літератури, театру, мистецтва, національної свідомості й культури взагалі - Микола Гоголь. Він створив привабливий поетичний образ рідного народу, нашої України, з небувалою художньою силою розкрив його героїчну історію, самобутній характер, моральну чистоту, відчуття краси і гумору. Тому сьогодні на пізнавальний захід «Сміх крізь сльози смутку, або життя та творчість Одинокого Птаха»(присвячений 216- й річниці від дня народження М.В. Гоголя) завітали семикласники ліцею №2 «Подільський.
неділя, 30 березня 2025 р.
« Птахи в житті наших предків »(міні-проект «Немає переводу добрим звичаям народу» )
Птах – це вісник весни-радості й взагалі вісник сонця. Вона, пташина, літає в повітрі, «у небі», й несе людям утіху з неба , від сонця. З приходом весни оживало все в природі, оживала Земля-матінка. Наші предки вважали, що це птахи на своїх крилах приносять весну… Тому майже всі птахи надзвичайно цінувались та були в пошані у наших пращурів. Бібліотека-філія №12 продовжує свій міні-проект про добрі звичаї нашого народу, і запрошує наших користувачів дізнатися про роль, яку відігравали птахи в житті наших предків.
середа, 26 березня 2025 р.
« Де квіти, там надія» (виставка малюнків учнів полтавської художньої школи Імені С. Пашинського, викладач Лідія Орел)
Квіти – одне з найпрекрасніших творінь природи. Вони супроводжують нас сьогодні і милують своєю красою і ніжністю, а природа нашої України неповторна і чарівна. І куди б не пішли: чи то у ліс, чи на луки, чи в поле – скрізь нас привітно зустрічають усмішки рідної землі – чарівні квіти. Весною, знудьгувавшись за неповторною красою наших квітів, усім : і дорослим, і дітям хочеться відчути всім серцем, що життя продовжується є надія, бо прийшла весна й цвітуть квіти… Тому наша бібліотека-філія №12 запрошує своїх користувачів на нову чудову, яскраву виставку талановитих робіт наших добрих друзів - учнів полтавської художньої школи імені С. Пашинського, адже виставка, до речі, має дуже символічну назву « Де квіти, там надія ».
неділя, 23 березня 2025 р.
Шаховий турнір «Краса шахових комбінацій»
Шахи – найбільш поширена інтелектуальна гра в світі з найдавнішою історією. Вважають, що вона з’явилася в Індії десь у першому тисячолітті. Потім поширилася на Захід. В Україні шахи з’явилися у 10 столітті. Їх привезли з Персії. Наша бібліотека також активно сприяє розвитку мислення наших користувачів. Тому на базі бібліотеки-філії №12 за сприяння ГО «Полтавський шахового центру» вже третій рік діє шаховий клуб «Вертикаль», тренер Ярослав Бобак. Ось і сьогодні відбувся шаховий турнір «Краса шахових комбінацій», учасниками якого стали юні шахісти з різних мікрорайонів Полтави.
“Таємне товариство Лесі Воронини” (70 р. Лесі Воронині)
Леся Воронина – українська письменниця, авторка численних творів для дітей та підлітків, яка здобула популярність завдяки своїй здатності порушувати важливі теми через призму дитячої та підліткової літератури. Її книги відзначаються не лише цікавим сюжетом, але й глибоким змістом, що допомагає молодим читачам зрозуміти складні аспекти життя. Бібліотека-філія №12 пропонує вашій увазі публікацію “Таємне товариство Лесі Воронини”, де ви порините у цікавій і фантазійний світ авторки. Авторка є однією з найяскравіших постатей сучасної української дитячої літератури. Її твори не лише розважають читачів, але й допомагають їм формувати цінності та розуміння світу навколо. Читання її книг може стати чудовою можливістю для дітей поринути у світ фантазії та відкриттів.
четвер, 20 березня 2025 р.
Літературна година «Квіти, квіти … ви умієте душу зігріти» (про первоцвіти)
Навесні після довгого зимового спокою оживають дерева, кущі, трави. Заграли сріблястим «хутром» котики верби. Поки все в природі ніби ще спить, але то так лише здається. Пройдіться лісом чи парком і вам відкриється велика природна таємниця : природа ніколи не спить. Серед сухих трав, торішнього листя пробивають собі дорогу ніжні первоцвіти – перші вісники довгожданої весни. Це і синьоокий пролісок, і сніжно-білий підсніжник, не «відстають» від них і витончені фіолетові та жовті крокуси… Тому наша бібліотека-філія №12 вирішила запросити на літературну годину «Квіти, квіти… ви умієте душу зігріти» наших маленьких друзів учнів ЗОШ №20 (1-4кл.), бо саме діти, не дивлячись на війну та інші негаразди, як ніхто радіє весні, квітам, а там і весняні канікули не за горами… Ми розповіли школярам не тільки про самі квіти, але й про легенди, що пов’язані з тією чи іншою квіткою. Для «цікавчиків» ми ще й організували яскраву тематичну поличку «Чари весняних первоцвітів». Взагалі, весняні квіти – це щось справді незвичайне, хвилююче, мабуть, немає жодної людини, яка б пройшла байдуже повз весняну квітку!
вівторок, 18 березня 2025 р.
Поезія полеглих поетів
Поезія — це муза душі, найдавніший
духовний скарб людства. Вона втамовує душевну спрагу, пробуджує в людині
радість життя, любов до краси, входить в наше життя з дитинства і залишається з
нами до кінця. Кожний знаходить в ній щось своє, близьке і зрозуміле. Та зараз
сучасна українська поезія строката й багатогранна. Її творять автори різних
поколінь, з різним досвідом й естетичними уподобаннями. Тому наша
бібліотека-філія №12, 18 березня, долучилася
до Національного тижня читання
поезії, ініційованого Українським інститутом
книги, через декламування вірша полеглого воїна Сергія Скальда «Чорний
сніг» нашим читачем Богданом
Горбачем(ЗОШ №20, 6-А).
Цьогорічна тема
— «Пісня тисячі голосів». Саме до таких голосів
з нашого погляду відносяться
голоси полеглих поетів воїнів. Кожен з цих хлопців відомий чи маловідомий, залишив у спадок
рядки, які продовжують звучати в нашій пам’яті. Адже слова цих воїнів - свідчення їхньої мужності,
що надихатимуть нові покоління на боротьбу за свої права і свободу. Отже, поезія
може бути зброєю в руках тих, хто прагне змінити світ на краще.
вівторок, 11 березня 2025 р.
Шахи- корисна та захоплююча гра!
пʼятниця, 7 березня 2025 р.
Голосні читання « Світ творів Тараса Шевченка»
Кожен народ має своїх геніїв, чия діяльність стала частиною національної чи світової культури. Для України – це, безумовно, Тарас Шевченко. Тому сьогодні в бібліотеці-філії №12 вже стало гарною традицією, напередодні дня народження поета, проводити голосні читання його віршів. Метою є привернення увагу дітей та дорослих до поетичного рідного слова. Адже його твори є проявом любові до рідного краю, до місця де він народився та виріс.
четвер, 6 березня 2025 р.
«Шана Великому Кобзарю»» (Виставка вишитих робіт майстрині Коваленко Зої Дмитрівни)
Тарас Шевченко – український пророк.
Такого велета таланту і духу має не кожна нація. Нам пощастило, і можна з
певністю стверджувати, що Кобзар житиме стільки, скільки існуватиме Україна.
Великого поета, художника, письменника шанували в Україні з давніх-давен. Майже
в кожній українській хаті на видному місці поруч з іконами завжди був портрет
Тараса Шевченка, а на поличці – його безсмертний «Кобзар. Для багатьох поколінь
Шевченкові слова були пророцтвом, настановою, порадою в тяжкі часи. Тому
напередодні дня народження Т.Г. Шевченка в бібліотеці-філії №12 відкрилася тематична виставка вишитих робіт відомої майстрині Коваленко Зої Дмитрівни.
вівторок, 4 березня 2025 р.
« Природні дива " (Дивовижні місця на планеті )
Скільки б років не було Землі, вона завжди прекрасна. Багатий, прекрасний і нескінченно різноманітний дивовижний світ природи. Наше спільне щастя – жити на планеті Земля, у цьому дивосвіті природи, спілкуватися з нею. Її краса не може не бентежити душу…Проте є такі місця на нашій планеті, про які мало хто чув, а вже, щоб побувати там… Отож бібліотека-філія №12 запрошує своїх користувачів приєднатися до нас, щоб дізнатися про дивовижні місця на Землі.
четвер, 27 лютого 2025 р.
Інформ-хвилинка « Квіткова рукотворна фантазія» (День флориста)
У світі щодня відзначається багато незвичайних свят. В основному це свята, придумані людьми, які намагаються поглянути на життя з нестандартної точки зору, привнести більше свіжості й натхнення в повсякденну рутину або просто повеселитися. Тому сьогодні бібліотека-філія №12 запросила на День флориста школярів ГПД ЗОШ №20 долучитися до веселого й барвистого свята в переддень Весни.
“Давайте говорити компліменти…” (Міжнародний день компліментів)
Щороку 1 березня світ відзначає Міжнародний день компліментів. Це чудова можливість висловити свою вдячність, повагу та захоплення оточуючим. Цей день спонукає нас зупинитися на мить і задуматися про силу компліментів, тому бібліотека – філія №12 пропонує публікацію до Міжнародного дня компліментів “Давайте говорити компліменти…”, які можуть змінити настрій, підняти самооцінку та створити позитивну атмосферу.
середа, 26 лютого 2025 р.
Голосні читання « Дитячі фантазії » (за книгою Наталки Малетич «Привид, який не міг заснути»)
пʼятниця, 21 лютого 2025 р.
Етнографічний інтерактивний захід «Ой, Маснице, Маснице, яка ж ти мала» (Співпраця з Полтавським краєзнавчим музеєм ім. Кричевського у рамках проєкту «Таємниці народних свят)
четвер, 20 лютого 2025 р.
Віртуальна виставка «Лялька-мотанка – оберіг української родини».(етнографічного міні-проекту "Немає переводу добрим звичаям народу")
Лялька-мотанка – це не просто іграшка, це оберіг, який здавна шанувався в українських родинах. Вона символізує жіночу енергію, материнство та родинне тепло. Головна особливість цієї ляльки – відсутність обличчя. Замість нього намотуються нитки хрестом, що символізує зв'язок між поколіннями. Мотанка оберігає своїх власників від зла, приносить щастя, здоров’я та добробут в дім. Лялька – це не тільки красивий предмет, але й символ української культури та традицій. Бібліотека-філія №12 запрошує поринути у цікавий екскурс українських обрядових традицій під час перегляду віртуальної виставки «Лялька-мотанка – оберіг української родини» в рамках етнографічного міні-проекту "Немає переводу добрим звичаям народу"
вівторок, 18 лютого 2025 р.
Бібліогостини «Наш веселий «Книжкозавр» знов до нас завітав».
У час сучасних технологій і ґаджетів важливо пам'ятати про ту чарівну силу, що несуть у собі слова та книги. Вони не лише розвивають нашу уяву та знання, але й відкривають двері до нових світів і незабутніх пригод. Щоб ще раз нагадати про важливість читання, працівники бібліотеки-філії № 12 для школярів групи продовженого дня гімназії №20 запросили знову в гості веселого «Книжкозавра». Ми запропонували дітям долучитися до читання слів на написання на фліпчарті слів - навпаки. Це викликало неабиякий захват та цікавість у малечі. До фліпчарта був ліс рук.
середа, 12 лютого 2025 р.
Голосні читання « Зимова казко-терапія»
Зима чудова пора зі своїм сніжком, невеликим морозом, що щипає за щічки та носик, яскравим зимовим сонечком. Дітлахам зазвичай в цю пору хочеться кататися на льодянках, санках, гуляти з друзями. Та набігавшись ніхто не відмовляється від теплого затишного приміщення нашої бібліотеки-філії №12. От і сьогодні до нас завітали школярі з групи продовженого дня ЗОШ №20 на голосні читання « Зимова казко-терапія».
неділя, 9 лютого 2025 р.
Бесіда “Складові здоров’я”
Дитяче здоров’я – це один з найважливіших аспектів, що визначає якість життя майбутніх поколінь. Здоров’я дітей не лише впливає на їхнє фізичне та психічне благополуччя, але й формує основи для розвитку суспільства в цілому. У ранньому віці закладаються основи здорового способу життя, тому важливо забезпечити дітям належні умови для фізичного, емоційного та соціального розвитку. Сьогодні в бібліотеці-філії №12 було проведено інформаційну бесіду “Складові здоров’я”, про важливість дитячого емоційного самопочуття та фізичного здоров’я.
пʼятниця, 7 лютого 2025 р.
« Для неї дощик –свято » (День парасольки)
Ця річ надзвичайно потрібна, особливо коли йде дощ. А проте дуже часто її немає під рукою, а дощ уже почався… Мова йде, звичайно, про неї, про парасольку. 10 лютого відзначають День парасольки й бібліотека-філія №12 запрошує своїх користувачів приєднатися до цього гарного свята, «розкрити» не тільки саму парасольку, а й дізнатися про її «таємниці».
понеділок, 3 лютого 2025 р.
Моя прекрасна Україна (виставка текстильних колажів учнів ПДХШ ім. Святослава Пашинського. Викладач Лідія Орел)
Напевне, кожен із нас колись замислювався над тим, що таке рідна країна, чим вона особлива, чим вирізняється з-поміж тисяч інших країн світу. І тому ми всі звичайно знаємо, що Україна - це неповторна культура: ніжна лірична пісня, героїчна, сповнена патріотизму дума, вишитий рушник на покуті, розмальована святкова писанка, мова солов’їна, безліч традицій та звичаїв …Однак головне, що Україна - це та земля, де ми народилися, це наша Батьківщина.
четвер, 30 січня 2025 р.
Літературна година «Письменник із дитячою душею» ( до 95-річчя віл дня народження Всеволода Нестайка)
Всеволод Нестайко - унікальне явище в історії української дитячої літератури. Він єдиний із прозаїків, хто писав тільки для дітей і про дітей упродовж півстоліття. Його твори є «золотим» фондом української дитячої літератури. Тому напередодні 95-ї річниці з дня народження цього казкаря бібліотека-філія №12 разом зі школярами 3-Б класу ЗОШ №20 поринули у літературну годину «Письменник із дитячою душею».
четвер, 23 січня 2025 р.
“І пісню вічно молоду несе Полтавою Маруся” (400 років від дня народження української народної поетеси)
Маруся Чурай стала символом стійкості та сили духу українського народу. Її творчість відображала не лише особисті переживання, а й загальні настрої суспільства. Пісні Марусі стали своєрідним гімном для козаків, які боролися за свою землю і права.Бібліотека - філія №12 пропонує публікацію “І пісню вічно молоду несе Полтавою Маруся”, про легендарну постать української народної культури, що стала символом кохання, вірності та трагічної долі.
субота, 18 січня 2025 р.
З любов’ю до України (100 років з дня народження П. Ротача)
Літературна слава Полтавщини-це її велике духовне надбання. Адже упродовж століть формувалися на нашій землі стійкі літературні традиції. Вони завжди були живучі й завжди стимулювали подальший розвиток літератури в Україні загалом. Тому напередодні 100-річчя нашого відомого письменника-земляка – Петра Ротача, бібліотека-філія №12 пропонує поринути в його не просте життя та творчість.
Літературна година «Порадник підлітку» (зустріч з письменницею Тетяною Рубан)
Є автори, твори яких захоплюють з перших же сторінок. Це і вміння писати про цікаве, це небайдужість самого автора до проблем, про які йдеться на сторінках книги. Саме до таких письменників належить молода авторка, наша землячка Тетяна Рубан. Бібліотека-філія №12 давно, разом з читачами, мріяла про те, щоб запросити на зустріч пані Тетяну. Адже вона в своїх повістях торкається надзвичайно важливих, а подекуди і болючих тем дітей. Адже хто не був підлітком, тому не було важко… «Життя воно різне. Важко буває і нам, дорослим, а що вже казати про підлітків. Я пишу, щоб допомогти дітям пройти через цей період безболісно, уникнути помилок і самотності », - так говорить сама письменниця.
субота, 11 січня 2025 р.
Вечір-портрет «Є в мені щось від діда Тараса і прадіда Сковороди» ( до 90 річчя від дня народження В.Симоненка)
Свята завжди приносять радість. От і для України 90-то років тому на саме Різдво народився великий українець поет - Василь Симоненко. Тому в приміщенні бібліотеки-філії №12 був організований вечір-портрет «Є в мені щось від діда Тараса і прадіда Сковороди» (до 90 річчя від дня народження В. Симоненка) та тематичний перегляд «Життя незгасної зірки». Захід провела завідувачка відділу соціокультурної діяльності ПОУНБ ім. І. Котляревського Юлія Крамарєва для наших читачів з ТЦ соціального обслуговування Подільського району м. Полтави. Гарним доповненням до заходу став виступ ансамблю « Подоляночка» ТЦ соціального обслуговування Подільського району.
вівторок, 7 січня 2025 р.
Народознавчі посиденьки «Українська хата-цілий світ» (Міні-проект «Немає переводу добрим звичаям народу»)
субота, 4 січня 2025 р.
« Звірі – це його багаж »( до 100-річчя письменника й натураліста Д.Даррелла)
7 січня виповнюється 100 років від дня народження людини, про яку знають всі, хто хоч колись цікавився тваринами, їх збереженням та життям. Це Джеральд Даррелл- відомий англійський зоолог, тонкий письменник-натураліст, засновник знаменитого Джерсійського зоопарку, ентузіаст врятування вимираючих видів тварин. Публікація бібліотеки-філії №12 і присвячена цій незвичайній людині, отож запрошуємо приєднатися до нас.
пʼятниця, 3 січня 2025 р.
Зустріч « Поетична ялинка»