середа, 25 вересня 2019 р.

Мандрівка по казках « Ласкаво просимо до казки»

25 вересня  бібліотекарі нашого  філіалу №12 знову  завітали до школи –гімназії №21.  Нас  запросили на зустріч з учнями 4-х класів.
     Мабуть  немає такої дитини, яка б не  любила казок. Ото ж, ми вирішили  піти з ними у мандрівку  , і через вікторину «Казковий світ» запропонували стати  авторами казок. Цікава казкова  вікторина заохочувала дітей до спілкування, багатьом відомим казкам малята  самі вигадували нові закінчення.
       
Чекаючи на нашу зустріч ,школярі підготували  і подарували бібліотеці  малюнки на тему- «Відгадай казку». Діти вгадували з малюнків казкових героїв. Хлопчикам та дівчаткам особливо сподобався ,запропонований  бібліотекарем  Т.Бойко, жартівливий конкурс «Намалюй колобка»,з завязаними очима. Сміх  переповнював клас!


          На закінчення бібліотекар Т.Бойко  запросила дітей до нашої оновленої бібліотеки.  Подаровані малюнки ми із задоволенням  розмістили на  нашому стенді «Кольори мого світу».


Запрошуємо до перегляду!!

Історичний калейдоскоп «Моя Полтава вчора і сьогодні»

     
Вересень  2019 року подарував полтавцям чимало свят. Одне із них-  День нашого  міста. До цієї  дати в нашій  бібліотеці  був підготовлений  захід Історичний калейдоскоп «Моя  Полтава   вчора і сьогодні», на який завітали учні третіх класів ЗОШ №20 імені Бориса Серги .
       Школярі потрапили до справжнього   історичного калейдоскопу , який  повів їх  по різних періодах життя нашого міста Полтави .
      Під час перегляду  фотосвітлин старовинної Полтави  ми провели географічну гру «Відгадай і згадай :чи знаєш ти  Полтаву?» , через яку  діти  потрапили в кінець ХІХ ст.
     
Чимало  подій побачило наше місто. Друга світова також  принесла чимало біди Полтаві.  Дітям  була надана можливість за допомогою мультимедійного обладнання  переглянути старі чорно-білі кадри воєнної хроніки,  які показали зруйноване місто. Діти не залишилися байдужими і  зрозуміли ,що війна - це велике горе і руйнація всього прекрасного.
     Слідуючою мозаїчною  частинкою калейдоскопу  став відеоролик про сучасну красуню Полтаву « Моя Полтава» автор Анастасія Строкань. Виявляється ,що діти  чудово знають  цікаві місця та історичні  пам’ятки рідного  міста.
       1120 років для нашої Полтави –не вік, якщо її майбутнє –це наші чудові діти.


вівторок, 10 вересня 2019 р.

Година інформації « Правнук козака,чиновник,письменник- наш І.П.Котляревський»


       Сьогодні , 9 вересня, -великий день. Рівно 250 років тому народився наш  земляк і поет , «батько» «Наталки-Полтавки» і Енея -  І.П.Котляревський.
   
На запрошення учителів Полтавської гімназії №21 ,бібліотекарі - філії №12 ,  для учнів 9-х класів провели в школі годину інформації, що була присвячена  цій знаменній події.
Нещодавно школярі відвідали музей-садибу Івана Котляревського ,тому  бібліотекарі  особливу увагу  дітей  звернути на маловідомі сторінки життя і діяльності поета, як громадянина, чиновника, і звичайної людини. Адже він був  людиною обов’язку, честі і гідності- ось таким  був наш Котляревський.

Учні затамувавши подих ,слухали нашу розповідь, роздивлялися принесені старовинні фото світлини  Полтави в давнину.
    

Напередодні свята  діти гімназії зробили виставку малюнків, де  зображували героїв творів письменника.








На закінчення зустрічі для нас приготували справжній сюрприз! Одна із учениць, девятикласниця Аліна Нестеренко, заспівала для нас стародавню українську народну пісню. Яка ж насолода слухати такий чудовий спів.                        
       Здавалося,що час повернув назад…   На горі стоїть старий козацький собор, біліє поряд хата, де народився І.П.Котляревський, а пісня , як і двісті років тому живе в народі.








       

Краєзнавча мандрівка «Народознавчі мотиви у творчості І. П. Котляревського»

    Напередодні 250-ї  річниці  нашого  земляка, поета І.П. Котляревського , 6 вересня до нашої  бібліотеки-філії №12 завітали третьокласники ЗОШ №20 імені Бориса Серги.
      Бібліотекарі  вирішили  ознайомити маленьких школярів з творчістю письменника, побудувавши бесіду у формі краєзнавчої мандрівки, адже  безсмертна «Енеїда» І.П. Котляревського  це справжня енциклопедія українського  побуту та  звичаїв. Діти мали можливість не тільки почути про ту епоху,але й доторкнутися до неї через предмети побуту: дерев’яні  ложки, глиняні глечики, тарілки, макітру, куменець ….Вони  активно  вгадували   одяг  ,який носили сучасники поета. Не забули  хлопчики та дівчатка   і страви, які любили полтавці ,особливо славну полтавську галушку, дуже відому далеко за межами нашої України.
     
 
Учні  засипали бібліотекаря І. Маркіну  запитаннями ,що стосувалися І. Котляревського, як людини:  де вчився, з ким товаришував, що любив і що не навидів, якими орденами був нагороджений. Чимало запитань викликала  і історія створення пам’ятника поету.

        Отже  завдяки  краєзнавчій  мандрівці в бібліотеці, до скарбнички дитячої пам’яті ,  додалася ще  одна  історія про нашого великого земляка, яка буде вічна .

вівторок, 3 вересня 2019 р.

Літературна година «Правнук козака ,чиновник, письменник –наш Котляревський»

    
  

  250 років, відділяють нас від народження нашого славного земляка Івана Петровича Котляревського. Це великий період історії.   Чимало  відбулося різних подій!

А на горі  міста Полтави  стоїть невеликий будиночок , і небо таке чисте і блакитне і Ворскла в’ється стрічкою вдалині, як і двісті п’ятдесят років тому.        
 Яким же він був ,наш Іван Котляревський? Адже він творець  Енея і Наталки-Полтавки.
         Тому 3 вересня  до бібліотеки завітали учні 8-х класів ЗОШ №20 імені Бориса Серги на Літературну годину ««Правнук козака ,чиновник, письменник –наш Котляревський», присвячену ювілею  великого класика української літератури.
         Виявляється знаємо ми чимало цікавих фактів і деталей його життя, а  для  широкого загалу ця інформація  взагалі   стала новою  і корисною.       
         
Тема  кохання ,  одну з яких  висвітлював  поет, сучасна і зараз, а наші гості хлопці та дівчата гарні, красиві і молоді .Тому ми запропонували  школярам прийняли участь в літературному читанні уривків із безсмертної «Наталки-Полтавки».  Саме про таких земляків писав  поет: «От такові - то наші полтавці! Коли  діло піде, щоб добро зробити,  то один перед другим хватаються». 


Діти мали можливість ознайомитися з  яскравою і змістовною книжковою виставкою"250 років Івану Петровичу Котляревському" .На  ній  були  представлені старі і нові   фотосвітлини  пам’яті про І.П. Котляревського , а також  твори  письменника.

            

Гордимося Енеєм ,Петром і Наталкою, сміємося разом з Москалем-чарівником. Адже   їх «літературний батько» був надзвичайною людиною, «людиною обов’язку і честі».


   

Якого славного сина дала світові полтавська земля! Зі св’ятом  Вас Іване Петровичу! Зі св’ятом усіх полтавців ,шануймо своїх талановитих земляків , адже людина живе доти, доки живе пам’ять про неї…